Boks: Złoto Dąbrowskiego na OOM. Anna Słowik w kadrze

Zakończyły się finały XVI OOM w boksie, które od 3 maja odbywały się w Radomiu. Do finału awansował tylko jeden zawodnik Legii, Konrad Dąbrowski. Pozostali legioniści odpadli w 1/4 finału. Dąbrowski po pokonaniu Tomasza Gabera, w półfinale zwyciężył Tobiasza Pawlikowskiego (Zagłębie Konin) 3-2. W finale Dąbrowski pokonał Michała Ostrowskiego z Cios-Adamek Gilowice 3-0 i zdobył złoto w kategorii wagowej do 54 kg.

Bokserka Legii, Anna Słowik (kat. powyżej 81 kg) została powołana do reprezentacji Polski seniorów na międzynarodowy turniej w Kowelu na Ukrainie, który odbędzie się od 1 do 6 czerwca. Wcześniej nasza zawodniczka pojedzie z kadrą narodową na obóz do Cetniewa (22-30 maja).