Młodzież: mecze niedzielne

źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielnych spotkaniach nie brakowało zaciętej walki, ale najczęściej górą byli legioniści. Drużyna młodzików po twardej walce pokonała 4-3 Ursus 97, a orlicy CWKS wygrali 1-0 ze Zniczem Pruszków. Młode Wilki 93 pewnie pokonały 4-0 Agrykolę, a ich o 2 lata młodsi koledzy wygrali 3-1 z Wisłą Płock. W pojedynku rocznika 2000 Młode Wilki pokonały 6-3 SEMP. Z kolei mecz Legia 94-Junior Ursynów zakończył się remisem 1-1.

Agrykola 93 0-4 (0-1) Legia 93
0-1 33 min. Dawid Dzięgielewski (wolny)
0-2 55 min. Dawid Dzięgielewski (b.a.)
0-3 75 min. Sebastian Dąbrowski (as. Kamil Kamiński)
0-4 76 min. Sebastian Dąbrowski (b.a.)

Legia: Nowak - Michał Grudniewski, Siwak, Długołęcki (60' Paczuski), Todorović - Kępka (41' Dąbrowski), Gąsior, Latos (62' Kalinowski), Karol Grudniewski (41' Czarnecki) - Prusinowski (65' Kamiński), Dzięgielewski (60' Lukač)

Zaskakująco łatwo poradzili sobie legioniści z mocną drużyną Agrykoli. Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak wysokiego zwycięstwa. Legioniści mieli wprawdzie sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to początkowo na dużą ilość stwarzanych sytuacji bramkowych. Worek z bramkami rozwiązał w końcu Dawid Dzięgielewski, po skutecznym wykonaniu rzutu wolnego. Ten sam zawodnik podwyższył na 0-2 po przechwycie i ładnej solowej akcji. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale stworzyli sobie w zasadzie tylko jedną bardzo dogodną sytuację, której nie zdołali wykorzystać. Legioniści szybko odzyskali inicjatywę, bardzo rzadko dopuszczali Agrykolę do piłki. W 5. minucie po podaniu Kamila Kamińskiego Sebastian Dąbrowski podwyższył na 0-3, a chwilę potem ten sam zawodnik po rajdzie lewą stroną i celnym strzale ustalił wynik spotkania.
Juz w najbliższą środę o 12:30 na ul. Koncertowej legioniści rozegrają najważniejszy mecz rundy - z wiceliderem, Juniorem Ursynów, który bez wątpienia będzie chciał odebrać Legii prowadzenie w tabeli MLJMł.

Legia 94 1-1 (1-1) Junior Ursynów 94
1-0 6 min. Kamil Dankowski (karny po faulu na Danielu Fabiszewskim)
1-1 37 min.

Legia: Brzeziański CZ (55 min.) - Drożdżal, Sokołowski, Dankowski, Fabiszewski - Mąka (55' Karwowski), Malesa (41' Ochman), Pielaciński (41' Przysowa), Misiak - Janusiewicz (41' Sosnowski), Żegleń (75' Kacprzak)

Pojedynek z Juniorem Ursynów zapowiadaliśmy jako jeden z najciekawszych meczów młodzieżowych tego weekendu – i rzeczywiście mecz był twardy, toczony w szybkim tempie i atrakcyjny. Tym razem w drużynie Legii zabrakło Kamila Kurowskiego, który kilka dni wcześniej wystąpił w reprezentacji Mazowsza i strzelił gola; kilku kolejnych graczy z tej kadry odpoczywało w pierwszej połowie na ławce rezerwowych. W 6. minucie po rozegraniu rzutu rożnego w polu karnym gości sfaulowany został Daniel Fabiszewski, a Kamil Dankowski wykorzystał jedenastkę. Niestety, na 10 minut przed przerwą dobrze i aktywnie grający goście wyrównali i do końca pierwszej połowy utrzymał się remis.

Po przerwie legioniści po kilku zmianach w składzie rzucili się do ataku, jednak bez efektu bramkowego. Również ursynowianie nie wykorzystali stworzonej przez siebie okazji bramkowej. W 55. minucie za zagranie ręką poza polem karnym z boiska wyleciał Kamil Brzeziański i Legia musiała sobie radzić w 10-tkę. Mimo to, zdołała sobie stworzyć dwie doskonałe okazje bramkowe, ale uderzenia Jakuba Sosnowskiego i Norberta Misiaka nie znalazły drogi do bramki. Remis cieszyć moze jedynie drużynę z Targówka, która powoli zbliża się do legionistów w tabeli.

Legia 95 3-1 (1-0) Wisła Płock 95
1-0 30 min. Jakub Arak (as. Aleksander Jagiełło)
2-0 45 min. Damian Kucharski (karny po faulu na Jakubie Araku)
3-0 46 min. Przemysław Chmielewski (as. Aleksander Jagiełło)
3-1 79 min.

Legia: Śmiłowski - Okieńczyc (51' Sieradzki), Piórkowski (41' Stolarz), Kucharski, Juźwik - Śmigielski, Dziewicki, Parobczyk, Jagiełło - Arak, Chmielewski

Mimo nieobecności kilku podstawowych graczy odpoczwających po turnieju w Aarhus legioniści stosunkowo łatwo pokonali 3-1 Ursus. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale momentami brakowało nieco kondycji i koncentracji, by skutecznie wykończyć akcję. W pierwszej połowie karnego po faulu na Araku nie zdołal wykorzystać Jagiełło. Goście w samej końcówce spotkania zdołali zdobyć gola honorowego.
W środę o 17 legioniści po drugiej stronie ulicy zmierzą się w zaległym meczu z Agrykolą.

Legia 97 4-3 (2-0) KS Ursus
1-0 3min. Mateusz Górski (as. Michał Podlecki)
2-0 32 min. Artur Zabłocki (as. Maks Polak)
2-1 40 min.
2-2 46 min.
2-3 54 min.
3-3 60 min. Eryk Więdłocha (karny)
4-3 65 min. Eryk Więdłocha b.a.

Legia: Ceran [98] - Jakubiak, Piątek, Witkowski - Krasuski, Podlecki, Zaradny - Mamla, Górski oraz: Polak, Zabłocki, Maj, Więdłocha, Wiśniewski.

Mecz rocznika 97 pełen był dramaturgii. Legioniści prowadząc już 2-0 stracili 3 gole z rzędu. Na szczęście skutecznością błysnął w końcówce Eryk Więdłocha, którego dwa trafienia zadecydowały o końcowym zwycięstwie Legii.

7-3 Paweł Olek

CWKS Legia: Żukowski (47' Radziński) - Bratkowski (25-35 i 55-70' Świderski), Lewiński, Kulczyński - Gil (25-35 i 55-70' Dudek), Królak (25-35 i 55-70' Karczmarczyk), Figielski, Olek - Cybulski (25-35 i 55-70' Pietrzak).

W drugiej kolejce wiosennej młodzi legioniści stosunkowo pewnie pokonali 7-3 Polonez Warszawa i zrewanżowali się za porażkę 2-3 z rundy jesiennej. Wprawdzie to goście pierwsi objęli prowadzenie, ale potem 5 kolejnych trafień uzyskali podopieczni Michała Kapusty, grający bardziej składnie i zespołowo. Dobrze spisywali się również obaj skrzydłowi CWKS. Wynik na 7-3 ustalił strzałem głową powracający do drużyny po długiej przerwie spowodowanej m.in. poważną kontuzją Paweł Olek.

CWKS Legia 99 1-0 (1-0) Znicz Pruszków 99
Gol:
1-0 20 min. Mikołaj Firek (rzut karny)

CWKS Legia: Lendas, Grabowski - Szczubełek, Cyburski, Janusz, Prokopczuk, Firek, Paradowski, Kąkol, Sarna, Dudzik, Nowakowski, Niedbała, Chaterera.

Po zaciętym meczu młodzi legioniści zdołali wywalczyc komplet punktów. Pierwsza połowa była zacięta, obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. Legioniści zdołali pokonać fantastycznie spisującego się golkipera Znicza dopiero po rzucie karnym Mikołaja Firka w drugiej kwarcie. Niestety kilkanascie minut później brmakarz pruszkowian w zderzeniu z Danielem Sarną (gola zdobytego w tej sytuacji przez legionistę sedzia nie uznał) doznał urazu kolana i musiał pojechać do szpitala na badanie. Druga połowa należała już w większym stopniu do legionistów, którym jednak brakowało dokładności i zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Mimo to odniesione zwycięstwo jest w pełni zasłużone; warto przypomnieć, że jesienią w pojedynku obu drużyn padł remis.

SEMP Ursynów 2000 3-6 (2-1) Legia 2000
Gole dla Legii: Mikołaj Neuman (x3), Michał Struzik, Piotr Goljasz, Nikodem Zawistowski

Legia: Białoruski, Warszawski - Biskup, Blok, Żaczek, Mikołaj Zawistowski,Nikodem Zawistowski, Kucharek, Struzik, Salazar, Neuman, Janaśkiewicz, Goljasz.

Obie drużyny występują w rozgrywkach rocznika 1999, ale los złączył je w jednej grupie, stąd rzadka okazja do zmierzenia się rówieśników. Początkowo gracze z Ursynowa stwarzali legionistom niemałe problemy, ale podpieczni Piotra Głazowskiego, wśród których prym wiedli tym razem Mikołaj Neuman (strzelec hat-tricka) i dynamiczny Sebastian Blok odrobili straty i sami wyszli na pewne prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Turniej Mini - EM, dzień 2 (Rehau)
Legioniści w drugim dniu turnieju odniesli dwa zwycięstwa, raz zremisowali i ponieśli trzy porażki. Po dwóch porażkach w nienajlepszym stylu (choć spotkanie ze Saprtą miało dość pechowy przebieg) legioniści pokazali się z dobrej strony w spotkaniu z Manchesterem United. Niestety moment dekoncentracji spowodował że nasi zawodnicy musieli się obyć bez punktów. W meczu z Crveną Zvezdą decydującym faktycznie o miejscu w czołowej 10-tce, legioniści ambitnie atakowali przez cały mecz, który zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem. Mecz z Austrią i gospodarzami zakończyli za to dość pewnymi zwyucięstwami. To ostatecznie dało Młodym Wilkom 99 12. miejsce w klasyfikacji koncowej Mini Mistrzostw Europy. W finale po bezbramkowym remisie Ajax pokonał Dinamo Zagrzeb (z którym legioniści zremisowali w grupie 2-2) po długiej serii rzutów karnych. Także "jedenastki" dały wygraną Bayernowi w meczu o 3. miejsce.

Skład Legii:
Wiktor Antolak - Adrian Rybak, Przemysław Kostrzycki, Jakub Skrzyński, gracz testowany, Bruno Parzych, Michał Malesa, Filip Musiał, Krystian Wawrzyn, Emil Możdżonek oraz Kamil Waśniowski.
Trener: Radosław Boczek

Sparing: GLKS Nadarzyn '01 6-2 Legia '02
Gole : Dawid Adamczyk i Jakub Ojrzyński po 2, Jan Głowacki, Sebastian Dziewulski - Kamil Odolak, Jacek Kowalski

Skład Legii: Gabriel Skiba, Bartek Śledziak - Bartek Małczak, Kornel Toczyski, Kamil Kruszewski, Kamil Odolak, Maciej Kruszewski, Kacper Steć, Mateusz Wysokiński, Patryk Peda, Filip Arak, Jacek Kowalski.

Legioniści ponieśli porażkę w starciu ze starszym i mocniejszym przeciwnikiem. Mimo wszystko warto wyróżnić naszych graczy za walkę, z dobrej strony pokazali się obaj strzelcy goli, jak i Kornek Toczyski i Mateusz Wysokiński.

27 maja odbedzie się nabór dla rocznika 2002 (i starszych), 29 maja turniej w Opolu, zaś w czerwcu - turnieje w Piotrkowie i Skierniewicach.