Transparenty, które wywieszono przed stadionem Zagłębia - fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Grali przyjaciele

Piłkarze Olimpii Elbląg po bardzo dobrej passie, znaleźli pogromcę. Dziś Olimpijczycy bez punktów wyjechali z Łowicza. Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało z Górnikiem Polkowice. Fani Zagłębia dopingowali swój klub zza płotu. Zaprezentowali m.in. transparent "PO-lkowice! Awans pod stołem! PO-litycy do Brynicy". Niestety Pogoń dziś właściwie zakończyła marzenia związane z tegorocznym awansem do ekstraklasy. Porażka z Górnikiem praktycznie przekreśliła szanse Pogoni.

I liga: Pogoń Szczecin 0-2 Górnik Zabrze
Dzisiejszy wynik to właściwie koniec marzeń Pogoni o ekstraklasie. Portowcy długo przeważali na własnym stadionie w rywalizacji z bezpośrednim rywalem do awansu. Po przerwie Marcin Bojarski strzelił gola dla gospodarzy, ale sędzia bramki nie uznał. 20 minut później Świątek pokonał Janukiewicza, uciszając na chwilę 9 tysięcy widzów. Niestety już 7 minut później było 0-2 za sprawą Zahorskiego. W 77 minucie Pogoń trafiła w słupek bramki zabrzan, ale do siatki nie skierowała piłki już do końca meczu. Na 5 kolejek przed końcem Pogoń zajmuje piąte miejsce w tabeli I ligi. Do drugiego Górnika szczecinianie tracą aż 7 punktów. Wydaje się, że Pogoń odpadła już z rywalizacji o awans. Za półtora tygodnia Pogoń zagra w finale Pucharu Polski w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-0 Górnik Polkowice
Wojewoda śląski nakazał rozegranie tego i wszystkich pozostałych do końca sezonu meczów bez udziału publiczności. Fani Zagłębia uważają, że to celowe działanie mające na celu ułatwienie rywalom awansu. Mimo to o godzinie 18:30 sosnowieccy kibice zebrali się na Patelni i przemaszerowali pod stadion Ludowy. Podczas przemarszu nieśli transparenty "PO-lkowice! Awans pod stołem! PO-litycy do Brynicy, "Sami przeciw wszystkim. Zagłębie Sosnowiec!" i "Łukaszczyk - marionetka PO" i wielokrotnie ubliżali Platformie Obywatelskiej. Politykiem tej partii jest bowiem wojewoda, który zamknął stadion, a także - zupełnie przypadkiem, prezes Górnika. Pod stadionem rozstawiono telebim, a kibice w strugach deszczu dopingowali zza bram. Na sam obiekt wpuszczono jedynie kilkaset osób. W 60 minucie Zagłębie odpaliło race pod telebimem, co bardzo zainteresowało... delegata PZPN. Niestety Zagłębie mimo przewagi nie zdołało ani razu pokonać bramkarza gości i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Szkoda, tym bardziej, że w 96. minucie Hubert Jaromin z Zagłębia trafił w słupek bramki Górnika. Zespół z Polkowic ma tyle samo punktów co Zagłębie, ale to Górnik zajmuje drugie miejsca, bo ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

II liga: Pelikan Łowicz 2-0 Olimpia Elbląg
Piłkarze Olimpii rozegrali dziś zaległe spotkanie z Pelikanem Łowicz. Tym razem Olimpijczycy nie zdobyli punktów. Już w 11 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Brodecki. Po raz drugi Sobański skapitulował w 27 minucie. Sędzia aż 7 razy ukarał piłkarzy gości żółtymi kartkami.