Podnoszenie ciężarów: Faraś i Świder ze złotymi krążkami

Hugollek - Wiadomość archiwalna

Kilkanaście dni temu w Białej Podlaskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Do uniwersyteckiej rywalizacji przystąpiło dwóch zawodników CWKS Legia Warszawa: Paweł Faraś, reprezentujący Wyższą Szkołę im. Bogdana Jańskiego w Warszawie oraz Miłosz Świder, będący przedstawicielem Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Obaj ciężarowcy wywalczyli złote medale w swoich kategoriach – Świder w kategorii do 77kg (w rwaniu [r] 121kg, w podrzucie [p] 159kg; łącznie w dwuboju [d] 280kg), zaś Faraś w kategorii do 85kg (152kg [r], 182kg [p]; 334kg [d]). Redakcja LegiaLive! gratuluje obu sztangistom za zajęcie pierwszego miejsca.

Powołanie dla Emilii Szlasy

Sztangistka CWKS Legia, piętnastoletnia Emilia Szlasa, znalazła się w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorek (MEJ) do lat siedemnastu. Miejsce wywalczyła dzięki bardzo dobremu występowi podczas Międzynarodowego Turnieju im. E. Bryzka, który odbył się w Siedlcach kilkanaście dni temu. Wyrwała wówczas 39kg, a podrzuciła 48kg, co dało jej łącznie 87kg w dwuboju.

Zawody w ramach MEJ rozpoczęły się w niedzielę w hiszpańskiej Walencji, a zakończą się w najbliższą niedzielę. Warszawska zawodniczka weźmie udział w rywalizacji we wtorek o godzinie 17 w kategorii do 44kg.