Młode Wilki 96 zwycięzyły 6-0 w meczu na szczycie - fot. Raffi

Młodzież: Pogoń 0-6 Legia 96

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym we wtorkowe popołudnie meczu Mazowieckiej Ligi Trampkarzy Młodszych Legia pokonała aż 6-0 czwartą w tabeli Pogoń Grodzisk Maz. Trzy gole dla Młodych Wilków zdobył Eryk Rakowski. Choć nominalnym gospodarzem spotkania była Pogoń, wobec zalania boiska w Grodzisku mecz rozegrano na Łazienkowskiej.

Obie drużyny starały się grać piłką, ale przewaga była po stronie legionistów, którzy już do przerwy prowadzili dwiema bramkami, a gdyby nie kiepska skuteczność, goli tych byłoby jeszcze więcej. Grodziszczanie odpowiadali bardzo groźnymi kontrami, z których jedna w 25. minucie zakończyła się nawet golem - zdobytym jednak z minimalnego spalonego. Pięć minut później po kolejnym ataku napastnik Pogoni minimalnie spudłował. Na początku drugiej odsłony na 3-0 po rzucie karnym podwyższył Marcel Gorczyca, i ta bramka podłamała drużynę przyjezdną. Grodziszczanie wprawdzie dalej nie ograniczali się wcale do wykopywania piłki, a starali sie ją szanować i rozgrywać, jednak dzięki agresywnemu pressingowi na połowie przeciwnika legioniści przejmowali piłkę i stwarzali sobie wyborne okazje, w konsekwencji dokładając trzy kolejne trafenia. Wynik na 0-6 ustalił doskonale dziś spisujący się Eryk Rakowski. Dla gości była to dopiero druga porażka w tej rundzie. Legioniści prowadzą w tabeli z 52 punktami w 18 meczach i bilansem bramkowym 125-9. Drugi Legion Radom uzbierał do tj pory 41 "oczek" w 17 spotkaniach.

W czwartek cała drużyna Legii (poza chorym Rafałem Makowskim) udaje się na turniej "Kinder kicken für Kinder" do Dortmundu.

Skład drużyny na turniej:
Bramkarze: Adrian Jędraszczak, Mateusz Siedlecki, Bartek Koncki
Obrońcy: Kevin Ozga, Arkadiusz Najemski, Marcel Gorczyca, Mateusz Baranowski, Oskar Szmołda
Pomocnicy i napastnicy: Michał Suchanek, Mateusz Kostylew, Daniel Turżonek, Michał Podsiadło, Jacek Knyziak, Daniel Mlonek, Daniel Turżonek, Eryk Rakowski, Przemysław Marusiak, Kamil Anczewski, Jakub Nidzgorski
Trenerzy: Tomasz Grudziński i Bernard Kapuściński

Mecze grupowe legionistów: sobota 9:00 Borussia Dortmund, sobota 11:30 FC Nordsjaelland; niedziela 8:30 VFB Stuttgart, niedziela 14:00 FC Köln.

Pogoń Grodzisk Maz. 0-6 (0-2) Legia 96
0-1 4 min. Eryk Rakowski as. Michał Podsiadło
0-2 16 min. Arek Najemski (karny po faulu na Oskarze Szmołdzie)
0-3 38 min. Marcel Gorczyca (karny po faulu na Mateuszu Kostylewie)
0-4 40 min. Eryk Rakowski (as. Mateusz Baranowski)
0-5 59 min. Daniel Mlonek (as. Jakub Nidzgorski)
0-6 61 min. Eryk Rakowski (karny po faulu na Mateuszu Baranowskim)

Legia: Jędraszczak (45' Siedlecki) - Ozga, Najemski, Gorczyca, Baranowski - Szmołda (45' Kostylew), Suchanek (45' Mlonek), Podsiadło (50' Knyziak), Rakowski - Anczewski (45' Nidzgorski), Marusiak.