Po bramkach
REKLAMA

Młodzież: mecze czwartkowe

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W swoim pierwszym spotkaniu na turnieju w Turynie Młode Wilki 94 pokonały aż 3-0 Alessandrię, która dzień wcześniej wygrała z Juventusem. Gole zdobyli Kamil Kurowski oraz Dominik Ochman (dwa). W jedynym dzisiejszym meczu ligowym Młode Wilki 2000 pewnie pokonały 9-1 KS Łomianki.

Turniej Trofeo Lascaris - mecze środowe i czwartkowe

Legia 94 3-0 (2-0) Alessandria
grano 2x25 minut
Gole:
1-0 7 min. Kamil Kurowski
2-0 17 min. Dominik Ochman
3-0 36 min. Dominik Ochman (rzut wolny)

Legia: Brzeziański - Drożdżal (31' Pielaciński), Dankowski, Fabiszewski, Przysowa - Misiak (17' Mąka), Ochman (37' Malesa), Sokołowski, Żegleń (37' Grzyb) - Kurowski (31' Kacprzak), Sosnowski (26' Janusiewicz)
Trenerzy: Tomasz Sokołowski i Jakub Sowiński

Doskonale rozpoczęli podopieczni Tomasza Sokołowskiego udział w Memoriale Giovanniego Soffietti. W pierwszym meczu zmierzyli się z Alessandrią, która dzień wcześniej pokonała 1-0 Juventus. Młode Wilki nie przestraszyły się twardo grającego przeciwnika i od początku starały się narzucić swoje warunki gry. W 7. minucie po strzale Kamila Kurowskiego z 17 metrów piłka zatrzepotała w siatce przeciwnika. Legioniści nie odpuszczali i toczyli boje o każdy centymetr boiska. Walka toczona na niezbyt szerokim boisku była bardzo twarda, ale sędziowie panowali nad sytuacją i być może dzięki temu Legia przystąpi do kolejnych meczów grupowych bez żadnych kontuzji. W 17. minucie po atomowym strzale Ochmana z 30 metrów padł kolejny gol dla Młodych Wilków. Korzystna sytuacja pozwoliła na dokonanie kilku zmian w składzie, ale obraz gry nie uległ wcale zmianie na niekorzyść. Warszawiacy dalej utrzymywali się przez większość czasu przy piłce, a w dogodnych sytuacjach nie zastanawiali się nad oddaniem strzału. Dziesięć minut po przerwie rosły rozgrywający Legii strzelił kolejnego gola, tym razem celnie przymierzając z rzutu wolnego podyktowanego kilka metrów przed linią pola karnego. Wysokie, trzybramkowe zwyciestwo daje Legii prowadzenie w tabeli i niezłą sytuację przed kolejymi meczami - w piątek z Lascaris (g.18:10) i w sobotę z Juventusem (g.18:30).

Wyniki i tabele:

Grupa A:
Juventus 0-1 Alessandria
Juventus 2-0 Lascaris
Legia 3-0 Alessandria

1. Legia 1 3p. 3-0
2. Juventus 2 3p. 2-1
3. Alessandria 2 3p. 1-3
4. GSD Lascaris 1 0p. 0-2

Grupa B:

Torino 1-0 Canavese
Udinese 1-0 J Stars

1. Torino 1 3p. 1-0
1. Udinese 1 3p. 1-0
3. Canavese 1 0p. 0-1
3. J Stars (Juve) 1 0p. 0-1

Grupa C:

Novara 0-0 Chisola
Atalanta 2-0 Novara
Lokomotiw 0-1 Chisola

1. Chisola 2 4p. 1-0
2. Atalanta Bergamo 1 3p. 2-0
3. Novara 2 1p. 0-2
4. Lokomotiw Moskwa 1 0p. 0-1

Legia 2000 9-1 (4-1) KS Łomianki 99
Gole dla Legii:
Ernest Szafran, Piotr Zieliński, Sebastian Blok i Mikołaj Neuman po 2, Aleksander Biskup 1

Legia: Białoruski, Warszawski - Neuman, Goljasz, Blok, M. Zawistowski, N. Zawistowski, Kucharek, Biskup, Tula, Cichocki, Szafran, Zieliński, Różański.
Trener: Piotr Głazowski

Najmłodszy występujący w rozgrywkach rocznik Młodych Wilków stosunkowo łatwo poradził sobie z drużyną z Łomianek. Legioniści stosunkowo szybko zdobyli cztery bramki, choć pierwsze minuty zaczęli dość ostrożnie, przyzwyczajając się do nawierzchni wzbogaconej o nową porcję granulatu. Goście zdołali odpowiedzieć jednym, ale po przerwie na boisku podopieczni Piotra Głazowskiego dominowali jeszcze wyraźniej. Szczególnie udana w ich wykonaniu była trzecia kwarta, w której padł istny deszcz bramek. Warto odnotować przy tym dwa trafienia Ernesta Szafrana, stawiającego dopiero pierwsze kroki w drużynie Młodych Wilków.

W sobotę o 10 legioniści zagrają w Nowym Dworze z Młodymi Orłami, zajmującymi trzecie miejsce w tabeli grupy.Dominik Ochman i Kamil Kurowski zdobyli bramki dla Legii w meczu z Alessandrią - fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.