Na skarpie na tyłach trybuny im. Kazimierza Deyny rozłożono trawę w rolkach - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Stadion: Trawa w rolkach na nasypach

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Wysoki poziom Wisły nie wpłynął na zahamowanie prac przy budowie stadionu Legii. Na kortach Legii w tym samym czasie rozgrywany jest turniej WTA Tour. Na ulicy Myśliwieckiej rozstawione są namioty dla VIP-ów i wejścia dla fanów tenisa. W tym samym czasie trwa nakładanie ostatnich elementów membrany dachowej - nad studiem telewizyjnym.

Fotoreportaż z budowy - 69 zdjęć Bodziacha

Do założenia pozostał już tylko jeden element, nad samym studiem, w bezpośrednim sąsiedztwie trybuny Krytej (rozłożono już tam specjalną siatkę). Na tyłach studia trwa przygotowanie do rozkładania rolek trawy.

Zielono zrobiło się już na tyłach trybuny im. Kazimierza Deyny. Pomiędzy schodami prowadzącymi na trybunę wschodnią (bliżej kanałku) rozłożono już trawę z rolek. Aby stadion od tej strony prezentował się efektownie w nocy, pomiędzy rolkami zamontowano lampy, które będą podświetlały obiekt od zewnątrz. Już wcześniej zamontowano systemy nawadniania trawy na nasypach pomiędzy schodami.

Trwa kończenie alejek, którymi kibice dotrą na stadion od ulicy Czerniakowskiej. Zakończono już osadzanie kilkunastoletnich lip w specjalnych osłonach. Zadaszona konstrukcja, pod którą znajdą się bramki biletowe mocowana jest także w północnej części alejek (znacznie wcześniej rozpoczęto prace w części południowej).

Od strony kanałku Piaseczyńskiego, do boków ścian wyłożonych piaskowcem, mocowane są płyty betonowe. Widać już także jak ogrodzony zostanie stadion od strony kanałku - siatka, jaka wcześniej montowana była między alejkami, dochodzi już do elewacji z piaskowca. W alejce od strony kanałku na dwóch słupach zamontowano już lampy - tak wyglądać będą latarnie oświetlające drogę na stadion.

Na tyłach trybuny wschodniej montowane są także barierki oraz kraty, które rozdzielać będą trybunę wschodnią od północnej (ogrodzenie stawiane jest w narożniku północno-wschodnim). Wygląda więc na to, że fani nie będą mieli możliwości swobodnego poruszania się po całej promenadzie wokół stadionu, a jedynie po trybunie, na którą posiadają karnet/bilet.

Fotoreportaż z budowy - 69 zdjęć Bodziacha



Latarnie przy alejkach od strony kanałku - fot. Bodziach


Ostatni fragment membrany - nad studiem telewizyjnym - fot. Bodziach


Łączenie ogrodzenia z piaskowca z siatką w narożniku południowo-wschodnim - fot. Bodziach


Wjazd na parking w narożniku północno-wschodnim - fot. Bodziach


Pod tym daszkiem znajdą się bramki dla kibiców na wysokości dawnych basenów - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.