Maciej Rybus w akcji podczas meczu z Chcicago Fire - fot. Piotr Czarny / faktychicago.com

Chicago Fire 0-3 Legia Warszawa

Jarek C, Woytek - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa zajęła trzecie miejsce w turnieju Sister Cities Cup zorganizowanym przez Chicago Fire. W meczu o podium legioniści pewnie pokonali gospodarzy 3-0. Do przerwy było 0-0, ale po zmianie stron dwa gole Sebastiana Szałachowskiego i jeden Macieja Iwańskiego zapewniły wygraną. Z tego meczu przeprowadziliśmy relację LIVE!.

Fotoreportaż z meczu.

W pierwszej połowie około 3 tysięcy zgromadzonych kibiców nie doczekało się na gole. Kolejny dobry występ między słupkami stołecznej bramki zaliczył Kostia Machnowskij. Nic ciekawego nie pokazał Dong i w przerwie został zmieniony przez Bartłomieja Grzelaka. Niestety zasłynął jedynie pudłem na pustą bramkę i po kilku minutach musiał opuścić boisko z powodu urazu. Zastąpił go Maciej Górski i jak się okazało był to udany ruch trenera Białasa. W 57. minucie Rybus do spółki z Górskim asystowali przy golu Macieja Iwańskiego, a dziesięć minut później Górski dobrze podał do Sebastiana Szałachowskiego, który podwyższył na 2-0. W ostatnim kwadransie Stefan Białas wpuścił na boisko Adama Banasiaka, Michała Żyrę i Marcina Komorowskiego. Pięć minut przed końcem ten sam zawodnik strzelił trzecią bramkę, a asystę zaliczył Maciej Rybus. W ostatniej minucie na boisku pojawił się bramkarz Jakub Szumski, który zastąpił bardzo dobrze grającego Kostię Machnowskiego, który kilkakrotnie wyszedł zwycięsko w sytuacjach sam na sam.

Cały turniej wygrała Crvena Zvezda Belgrad. Serbowie w rzutach karnych pokonali PSG - po 90 minutach było 1-1.

Chicago Fire 0-3 (0-0) Legia Warszawa
0-1 - 57 min. Maciej Iwański
0-2 - 67 min. Sebastian Szałachowski
0-3 - 85 min. Sebastian Szałachowski

Chicago Fire: 40. Andrew Dykstra - 13. Deris Umanzor, 4. Kwame Watson-Siriboe, 2. C.J. Brown (46' Wilman Conde), 12. Logan Pause - 18. Mike Banner, 29. Peter Lowry (70' 20. Brian McBride), 9. Baggio Husidic, 21. Justin Mapp (90' 6. Julio Martinez) - 19. Corben Bone, 7. Stefan Dimitrov (61' 15. Collins John)

Legia Warszawa: 12. Kostiantyn Machnowskyj (90' 1. Jakub Szumski) - 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Wojciech Szala, 24. Jakub Wawrzyniak, 11. Tomasz Kiełbowicz (80' 28. Adam Banasiak), 22. Jakub Kosecki (46' 20. Sebastian Szałachowski), 7. Piotr Giza (75' 17. Marcin Komorowski), 78. Tomasz Jarzębowski, 31. Maciej Rybus (86' 18. Michał Żyro), 8. Maciej Iwański, 14. Dong (46' 9. Bartłomiej Grzelak, 57' 23. Maciej Górski)