Grali przyjaciele

Piłkarze Olimpii wygrywając z Sokołem Aleksandrów Łódzki praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. Olimpijczyków poprowadził jednak trener Tomasz Arteniuk, który dzień wcześniej został zawieszony przez zarząd klubu. Trwa fatalna passa Zagłębia. Dziś odbył się kolejny mecz na Ludowym bez udziału kibiców. Pogoń przegrała dziś w Łodzi z mecz z Widzewem.

I liga: Widzew Łódź 2-1 Pogoń Szczecin
Po porażce w finale PP, Pogoń przegrała w lidze wyjazdowe spotkanie z Widzewem, który już wcześniej zapewnił sobie awans do ekstraklasy. Gospodarze objęli prowadzenie 4 minuty przed przerwą za sprawą Grzelczaka. Na 2-0 podwyższył Robak w 61. minucie. Kontaktową bramkę strzelił Moskalewicz 3 minuty przed końcem, ale szczecinianie nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Kolejny mecz Pogoń rozegra w sobotę w Ząbkach. Początek meczu o godzinie 14.

II liga: Olimpia Elbląg 2-0 Sokół Aleksandrów Łódzki
Bramki po pięknych uderzeniach dla Olimpii zdobyli Matej Rożnik i Łukasz Pietroń i tym samym zapewnili cenne 3 punkty. Wiadomo, że w kolejnym sezonie Olimpia nadal będzie występować w II lidze. Tomasz Arteniuk w dniu meczu został poinformowany przez zarząd, że zachowa swoje stanowisko. Dzień wcześniej został zawieszony za incydent, do którego doszło po ostatnim wyjazdowym meczu ZKS-u.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-0 Raków Częstochowa
Trwa czarna passa Zagłębia. Sosnowiczanie roztrwonili w ostatnich meczach zaliczkę z rundy jesiennej i o I lidze będą mogli myśleć dopiero za rok. Mecz z Rakowem zakończył się bezbramkowym remisem. Bliżsi wygranej byli częstochowianie. Był to trzeci mecz na Ludowym bez udziału publiczności. Dziś awans do I ligi z grupy zachodniej zapewnił sobie Ruch Radzionków.