Młodzież: mecze sobotnie

źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 93 zbliżyły się do Mistrzostwa Mazowsza wygrywając 7-2 ze Zniczem, podobnie ich o 3 lata młodsi koledzy, którzy rozgromili 7-1 Agrykolę. Młodzicy CWKS zremisowali 1-1 z Orłem '97, zaś Młode Wilki 2000 wygrały turniej w Jadwisinie. Orlicy CWKS wystąpili na turnieju Adidas Football Challenge. Legioniści z rocznika 95 pewnie pokonali 3-0 ZWAR po hattricku Kuby Araka.
Legia 93 7-2 (3-1) Znicz Pruszków 93
0-1 3 min. (rzut karny)
1-1 13 min. Karol Grudniewski (as. Maciej Prusinowski)
2-1 18 min. Marko Lukač (as. Maciej Prusinowski)
3-1 21 min. Marko Lukač (as. Marcel Gąsior)
4-1 27 min. Sebastian Dąbrowski (as. Nikola Todorović)
4-2 36 min.
5-2 53 min. Marko Lukač (as. Sebastian Dąbrowski)
6-2 62 min. Michał Rzuchowski b.a.
7-2 79 min. Michał Kępka (as. Paweł Żywko)

Legia: Nowak (62' Wienczatek) - Latos, Siwak (60' Gołębiewski), Długołęcki, Todorović (60' Kalinowski) - Dąbrowski (55' Kępka), Rzuchowski, Gąsior, K. Grudniewski (55' Żywko) - Prusinowski (55' Dzięgielewski), Lukač (55' Czarnecki)

Jesienny pojedynek obu drużyn zakończył się remisem i początek dzisiejszego spotania również zapowiadał problemy - goście po rzucie karnym objęli dość szybko prowadzenie. Tym razem reakcja legionistów była jednak szybka i zdecydowana - 15 minut później po strzałach Karola Grudniewskiego i Marko Lukača podopieczni trenerów Dębka i Kucharskiego już prowadzili. Ostatecznie zdobyli aż 7 goli, a hat-trickiem popisał się słowacki napastnik Młodych Wilków. W następnej kolejce piłkarze Legii zmierzą się z ostatnim w tabeli Marymontem, a ewentualne zwycięstwo zapewni im zwyciestwo na Mazowszu i awans do rozgrywek ogólnopolskich.

ZWAR Międzylesie 95 0-3 (0-1) Legia 95
0-1 19 min. Jakub Arak (as. Aleksander Stolarz)
0-2 57 min. Jakub Arak (as. Aleksander Jagiełło)
0-3 74 min. Jakub Arak (as. Przemysław Milewski)

Legia: Haluch (41' Śmiłowski) - Milewski, Kucharski, Okieńczyc, Juźwik (60' Piórkowski) - Śmigielski (55' Sieradzki), Stolarz, Parobczyk (41' Wilimowski), Jagiełło - Arak, Chmielewski

Legioniści dość pewnie poradzili sobie na boisku w Miedzylesiu. Po golu wyjątkoo aktywnego dziś Kuby Araka objęlli prowadzenie, ale w kolejnych minutach nie szło juz tak dobrze, głównie z uwagi na zbyt wolne rozgrywanie akcji i zbyt późne wychodzenie na pozycje. Po przerwie gra wyglądała juz sporo lepiej, m.in. za sprawą Kamila Wilimowskiego, który mocno zmobilizował kolegów do szybszej i bardziej zdecydowanej gry. To zaowocowało dwiema kolejnymi bramkami Araka. Obok naszego snajpera na uwagę zasługuje również niezła postawa nominalnych pomocników, Przemka Milewskiego i Damiana Juźwika, na bokach obrony. Trzybramkowe zwycięstwo to praktycznie najniższy wymiar kary. Następne mecze legionistów to: wyjazdowy pojedynek z Ursusem (środa, 17:00) oraz niedzielne derby z drugą w tabeli Polonią (godz. 18:00, Łazienkowska)

Legia 96 7-1 (3-1) Agrykola Warszawa 96
0-1 3 min.
1-1 16 min. Michał Suchanek (as. Daniel Turżonek)
2-1 25 min. Jakub Nidzgorski (as. Kamil Anczewski)
3-1 32 min. Kamil Anczewski (as. Arek Najemski)
4-1 45 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
5-1 48 min. Jakub Nidzgorski b.a.
6-1 63 min. Eryk Rakowski (as. Jacek Knyziak)
7-1 65 min. Bartek Koncki (as. Jakub Nidzgorski)

Legia: Jędraszczak (45' Siedlecki) - Ozga, Najemski, Gorczyca, Baranowski - Suchanek (20' Nidzgorski), Podsiadło (45' Mlonek), Turżonek (53' Knyziak), Rakowski - Anczewski (62' Koncki), Marusiak (40' Kostylew)

Pojedynki obu drużyn od zawsze należały do zaciętych i ciekawych. Trzecia w tabeli Agrykola, w której szeregach występuje kilku byłych legionistów, rozpoczęła od zdobycia bramki. Legioniści szybko wyrównali za sprawą Michała Suchanka, a następnie po dwa trafienia dołożyli: Kuba Nidzgorski i występujący jeszcze jesienią po drugiej stronie ulicy Myśliwieckiej Kamil Anczewski. Na 6-1 podwyższył Eryk Rakowski, zaś kropkę nad "i" postwił... bramkarz Legii, tym razem występujący w polu Bartek Koncki. Jeżeli w następnej kolejce legioniści, legitymujący się dorobkiem 55 punktów w 19 meczach i bilansem bramkowym 132-10, zdobędą komplet punktów, zapewnią sobie awans do finału mistrzostw Mazowsza na kilka kolejek przed koncem sezonu. Zwycięzcą drugiej grupy będzie prawdopodobnie, jak przed rokiem, Polonia Warszawa.

Orzeł Warszawa 1-1 (1-0) CWKS Legia 97
1-0 26 min. (rzut wolny)
1-1 70 min. Mariusz Cybulski (as. Filip Figielski)

CWKS Legia: Żukowski - Bratkowski (11' Skałkowski), Królak, Kulczyński - Pietrzak (Karczmarczyk, Dudek), Roszak, Figielski, Olek (Ampulski) - Cybulski

Pierwsza połowa zaczęła się od ataków Legii, już w pierwszej minucie Pietrzak wywalczył piłkę w polu karnym Orła, strzelł - niestety bramkarz obronił.
3 minuta: zza pola karnego strzela Roszak tuż obok bramki.
6 minuta: Figielski przedziera się środkiem boiska podaje do Olka ten huknął w słupek.
Widać przewagę naszych zawodników ale nie przynoszą efektów , co jakiś czas Orzeł stara się zagrozić bramce bronionej przez Żukowskiego.
11 minuta: Kuba Bratkowski doznaje kontuzji ręki (pęknięcie kości nadgarstka) i musi zejść z boiska.
13 minuta: rzut wolny zza pola karnego wykonuje Orzeł. "Żuczek" ustawia mur.... strzał uff... nad poprzeczką
21 min.: Dominik Karczmarczyk wykonuje rzut rożny w pole karne , Paweł Olek strzela obok bramki
26 min.: Orzeł wykonuje rzut wolny wrzuca w pole karne, gapiostwo naszych zawodników i niestety przegrywamy 1-0
29 min.: wolny dla Legii wykonuje Olek - trafia w mur
Pierwsza połowa kończy się 1-0 dla Orła

Druga połowa zaczyna się od ataków Legii
36 min.: Filip Figielski strzela obok bramki; mija minuta, znowu ten sam zawodnik oddaje strzał. Jak pech to pech, bramkarz łapie
37 min.: mamy rzut wolny wykonuje Królak znowu bramkarz Orła górą
45 min.: rzut rożny wykonuje Dudek w pole karne do Królaka , strzela tuż nad bramką
46 min.: sędzia przerywa mecz prosi do siebie kapitanów i przeprowadza rozmowę aby zawodnicy się trochę lepiej szanowali
47 min.: następna akcja Legii Olek do Roszaka ten strzela tylko rzut rożny
Ataki Orła rozbijane są przez naszych obrońców Kulczyńskiego oraz Skałkowskiego
Cały czas atakujemy, a to Ampulski lewą stroną a to Pietrzak.
49 min.: kontratak Orła, zawodnik wychodzi sam na sam z Żukowskim, nasz bramkarz górą popisuje się piękną paradą.
52 min.: znowu atakujemy - Karczmarczyk do Figielskiego, ten do Pietrzaka, strzał w pole karne. Cybulski głową, nad bramką.
Cały czas atakujemy, minuty uciekają, zawodnicy Orła wprowadzają piłkę do gry przedłużając czas gry.
Sędzia dolicza trzy minuty, Legia zaciekle atakuje, nie przynosi to skutku.
Ostatnia akcja meczu rusza Legia na bramkę Orła, Królak podaje do Figielskiego, Filip przedłuża do Cybulskiego, ten strzela i jeeeeesssssssstttttttttt !!!!!! 1-1
Sędzia kończy mecz.
Radość, śpiewy, oblewanie wodą, zabawa.

Podsumowując:
Dwie różne połowy.
Pierwsza połowa w pierwszych minutach pod dyktando Legii; wszyscy widzieli przewagę naszych zawodników. To trwało zaledwie kilka minut; parę strzałów na bramkę Orła, dużo strat piłek, wybijanie na oślep... Nie poznawaliśmy naszych chłopców z poprzednich meczów. Dobrze że skończyło się tylko stratą jednej bramki.

Druga połowa to walka do upadłego, atak za atakiem.
Orzeł przeprowadził tylko trzy akcje na naszą bramkę, brakuje nam szczęścia, albo bronił bramkarz Orła albo strzały były trochę niecelne. Akcje przeprowadzane jednak zespołowo i z pomysłem.
Efektem ambicji, zaciętości i walki jest bramka zdobyta w ostatnich sekundach.

Turniej z okazji Dnia Dziecka, Jadwisin - rocznik 2000

Wyniki meczów Legii:
Legia 9-2 Johnson Diversey
Legia 9-0 UKS Jadwisin I
Legia 14-0 UKS Jadwisin II
Legia 10-0 Sokół Serock

Skład turniejowy Legii: Białoruski - Biskup, Cichocki, Żaczek, Machnacki, Różański, Michalak, Kucharek, Skiba, Goljasz, Salazar.