Kolarstwo: Legia Masters mistrzem Polski

W miniony weekend w Służewie koło Torunia odbyły się mistrzostwa Polski Masters. W jeździe indywidualnej na czas w kategorii Masters IV-A mistrzem Polski na rok 2010 został Jerzy Gajewski z WKS Legia Masters Warszawa z czasem przejazdu 28:52,55. 58 sekund później na metę dojechał Grzegorz Trams z Legii, który z czasem 29:51,37 wywalczył brązowy medal.

W kategorii Masters IV-B Roman Skuczyński zajął 12. miejsce (5 minut straty do lidera), a w Masters V-A Tadeusz Pośpiech był 10. (-4:41), a Sławomir Gołębiowski 13. (-5:02).

W niedzielę natomiast rozegrano zawody w jeździe na czas dwójkami. W kategorii Masters IV-A ponownie triumfowali legioniści. Jerzy Gajewski i Grzegorz Trams wywalczyli mistrzostwo Polski, wyprzedzając Zbigniewa Szczęsnego i Kazimierza Korcala o 22 sekundy. Grzegorz Kołodziejek z Legii, który pojechał w parze z Józefem Tyburskim dotarł na metę siódmy.

W kategorii IV-B Roman Skuczyński w parze z Włodzimierzem Szewczyńskim (WTC Warszawa) zajęli ósme miejsce (-6:10). Sławomir Gołębiowski i Tadeusz Pośpiech w kat. V-A zajęli ostatnie, szóste miejsce (-4:49).