Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec, remis Pogoni Szczecin oraz porażka Olimpii Elbląg. Tak przedstawia się bilans naszych przyjaciół po weekendowych meczach. Dla "Portowców" było to ostatnie spotkanie w sezonie. Natomiast ekipy z Sosnowca i Elbląg zakończą rozgrywki w środę.
I liga: Pogoń Szczecin 3-3 Wisła Płock
Prawdziwą wymianę ciosów obejrzało 1,5 tysiąca kibiców w Szczecinie. Od uderzenia rozpoczęli goście, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Po kwadransie odpowiedział Marcin Nowak. Jednak do przerwy w lepszych nastrojach schodzili goście, którzy podwyższyli na 2-1. Po zmianie stron Olgierd Moskalewicz doprowadził do remisu. Na 15 minut przed końcem płocczanie ponownie wyszli na prowadzenie, ale jeden punkt dla "Portowców" uratował Piotr Petasz.
Na koniec sezonu Pogoń zajęła 5. miejsce w I lidze tracąc 10 punktów do 2. pozycji dającej awans do ekstraklasy.

II liga zach.: Zagłębie Sosnowiec 2-1 GKS Tychy
Bez wsparcia kibiców piłkarze Zagłębia wygrali z GKS-em Tychy. Bezpieczną przewagę wypracowali Dariusz Kłus oraz Hubert Jaromin, dzięki którym sosnowiczanie prowadzili do przerwy 2-0. W drugiej połowie rywale odpowiedzieli tylko jednym golem i komplet punktów pozostał u naszych przyjaciół.
Na kolejkę przed ostatnim meczem Zagłębie zajmuje 3. miejsce w lidze mają punkt przewagi nad Zawiszą Bydgoszcz.

II liga wsch.: Concordia Piotrków Tryb. 2-0 Olimpia Elbląg
Nie udał się wyjazd Olimpii do Piotrkowa Trybunalskiego. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie spotkania, kiedy to tuż po przerwie gospodarze objęli prowadzenie. Zwycięstwo przypieczętowali tuż przed końcem spotkania.
Na kolejkę przed końcem sezonu Olimpia zajmuje 11. miejsce mając 3 punkty przewagi na strefą spadkową.