Przedstawiciele SKLW i grup kibicowskich przez prawie 3 godziny odpowiadali na pytania kibiców - fot. Bodziach
REKLAMA

Spotkanie SKLW z kibicami: Rozmowy z klubem trwają

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Dziś o godzinie 18 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ulicy Marszałkowskiej doszło do spotkania SKLW z kibicami Legii. Tematem rozmów były negocjacje z KP Legia w sprawie zakończenia protestu. Żywa dyskusja trwała przez niespełna trzy godziny i pewnie potrwałaby dłużej, gdyby nie ograniczenie czasowe. Kibice zostali poinformowani o zaawansowaniu rozmów pomiędzy stronami.

Sala SWS od samego początku pękała w szwach. Na pytania kibiców odpowiadał przede wszystkim rzecznik SKLW, Michał Wójcik, a także prezes Stowarzyszenia i "Staruch". Nie zabrakło kibiców, którzy sami nazwali się piknikami, będących przeciwnych protestowi, albo przynajmniej jego formie.

Rzecznik Stowarzyszenia poinformował zebranych, że wczoraj odbyło się spotkanie trzech przedstawicieli kibiców Legii z prezesem Kosmalą. "Spotkaliśmy się i rozmawialiśmy o konkretach. Przedstawiliśmy najważniejsze punkty, które trzeba rozwiązać. Jednym z nich są ceny pojedynczych biletów na nowym stadionie" - powiedział Wójcik. Właście ceny najtańszych wejściówek na mecze zdominowały pierwszą część spotkania. Wiadomo też, że temat cen najtańszych biletów nie jest jeszcze zamknięty.

We wczorajszych rozmowach z klubem rozmawiano ponadto o ciele, które rozstrzygało by spory pomiędzy obiema stronami i by nie znajdowały się w nim jedynie osoby, których bezpośrednio dotyczy problem, a by znalazły się tam także osoby neutralne. Wiadomo, że pomysł ten spodobał się prezesowi Legii.

Jeden z kibiców wnioskował, aby SKLW domagało się odwołania ze swojej funkcji dyrektora bezpieczeństwa na Legii, Bogusława Błędowskiego. Po tej kilkuminutowej przemowie, popartej wieloma argumentami, na sali kibice klaskali. Wiadomo, że kolejne negocjacje pomiędzy SKLW a klubem będą. "Nie ustaliliśmy jeszcze dokładnego terminu spotkania, ale na pewno do niego dojdzie" - zapewnił wszystkich Michał Wójcik.

Fani domagali się ponadto, by edukować działaczy - aby nie dochodziło w przyszłości do szkalowania z ich strony kibiców Legii w mediach. "Wiadomo jedno - w tym konflikcie, bez względu na jego zakończenie, nie będzie żadnych zwycięzców. Wszyscy jesteśmy przegrani" - powiedział rzecznik SKLW, odnosząc się do 6 zmarnowanych lat.

Kibice zwrócili się z prośbą o możliwość częstszych spotkań SKLW z kibicami, co Stowarzyszenie już zapowiedziało. Prawdopodobnie niebawem poznamy także dotychczasowe wyniki rozmów obu stron.

Bogaty materiał ze spotkania, przedstawimy Wam najprawdopodobniej jutro.


Zapowiedź video (kilkadziesiąt minut materiału już jutro):

Przedstawiciele SKLW i grup kibicowskich przez prawie 3 godziny odpowiadali na pytania kibiców - fot. Bodziach i turi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.