Mariusz Piekarski sprowadził latem do Legii dwóch graczy - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Piekarski o sprowadzeniu Manu i Mezengi

Bodziach, źródło: weszlo.com - Wiadomość archiwalna

Dwóch z czterech zawodników sprowadzonych tego lata na Łazienkowską to dzieło m.in. Mariusza Piekarskiego. "Piekario" brał udział przy sprowadzaniu Mezengi i Manu. "To bardzo ciekawy piłkarz, możliwe, że szybko stanie się najlepszym skrzydłowym w naszej ekstraklasie. Zachwycamy się Sławomirem Peszką, ale Manu ma większe obycie, grał na wyższym poziomie i przeciwko lepszym rywalom" - charakteryzuje Manu na łamach weszlo.com.

Piekarski zdradza, że sprowadzanie Portugalczyka trwało pół roku. "Raz na jakiś czas jeżdżę do Portugalii (...) Wpadł nam – a także Markowi Jóźwiakowi – w oko właśnie pomocnik Maritimo. W grudniu nie było możliwości sprowadzenia go do Polski, teraz się nadarzyła. Cieszę się, bo to transfer z pożytkiem dla całej ligi" - mówi dla weszlo.com "Piekario".

Zdaniem Piekarskiego także Bruno Mezenga nie spali się w Legii, bowiem we Flamengo była o wiele większa presja, niż ta, która towarzyszyć mu będzie w Polsce. "Bruno to typowa 'dziewiątka', piłkarz wykańczający akcje i kręcący się cały czas w okolicach pola karnego. Myślę, że kogoś takiego w Legii w poprzednim sezonie brakowało" - mówi.

Nie wiadomo, czy latem do Legii nie trafią kolejni piłkarze, których sprowadzeniem zajmie się były piłkarz Legii. "Wiem, na jakie pozycje Legia ciągle szuka piłkarzy, więc może znajdę kandydata, który spełni wymagania trenera i działaczy" - mówi.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.