Młode Wilki 98 w turnieju półfinałowym o mistrzostwo Warszawy - fot. Bodziach

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Legia 98 występowała dziś w turnieju półfinałowym żaków o Mistrzostwo Warszawy. Po łatwych zwycięstwach nad WOSiR Wyszków, Kosą Konstancin i OKS Startem Otwock legioniści łatwo awansowali do 1/2 finału, w którym zmierzą się z Polonią. W turnieju orlików legioniści bez straty gola awansowali do czołowej czwórki. Trampkarze CWKS 95 zremisowali 3-3 z Okęciem, a rocznik 94 CWKS po zaciętej walce w 1. połowie ostatecznie w drugiej uległ wysoko Agrykoli.

Fotoreportaż z turnieju Legii 98 - 63 zdjęcia Bodziacha

Do końca czerwca trwa nabór uzupełniający do drużyny trampkarzy starszych CWKS rocznika 1994. Szczegóły poniżej i pod nr. telefonu 605980923.

Turniej półfinałowy Mistrzostw Warszawy Żaków (rocznik 1998)

W niedzielne przedpołudnie na obiekcie przy ul. Łabiszyńskiej odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Warszawy żaków. Udział w nim biorą zwycięzcy 8 grup eliminacyjnych, w tym Młode Wilki 1998. Podopieczni Ernesta Wasia przeszli przez fazę grupową jak burza, odnosząc trzy łatwe i wysokie zwycięstwa. W przyszły weekend zmierzą się w bezpośredniej walce o finał z Polonią Warszawa, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie półfinałowej.

Skład Legii w meczach turnieju półfinałowego: Kamil Ceran (Jan Balawejder, Jan Ławcewicz) - Kacper Orłowski (Mateusz Żyro, Robert Najemski), Stanisław Ławcewicz (Bartek Smętek) - Mateusz Leleno (Patryk Gregorczuk, Konrad Moussaoui), Szymon Świerszcz (Cezary Sauczek), Igor Korczakowski (Patryk Kaniecki, Mikołaj Łuczyński) - Aleksander Waniek (Wiktor Wiszorowski, Adrian Jabłoński)

Legia 98 5-0 (2-0) WOSiR Wyszków
Gole: Patryk Kaniecki x2 (1x as. Cezary Sauczek), Wiszorowski x2, Waniek

W spotkaniu widoczna była różnica klas między obiema drużynami a wynik można uznać za najniższy z możliwych. WOSiR Wyszków oddał jeden groźny strzał - po rykoszecie piłka trafiła jednak w słupek.

Legia 98 6-0 KOSA Konstancin
Gole: Mateusz Leleno 2 (2x as. Aleksander Waniek), Igor Korczakowski 2 (b.a., as. Patryk Kaniecki), Aleksander Waniek (as. Patryk Gregorczuk), Patryk Kaniecki (as. Patryk Gregorczuk)

Wysokie zwycięstwo zostało odniesione mniejszym, niż się wydawało kosztem. Po dwa gole zdobyli: Mateusz Leleno i Igor Korczakowski. Druzyna z Konstancina dzięki korzystnym wynikom w pozostałych meczach również zdołała awansować do czołowej czwórki i w drugim półfinale zmierzy się z Deltą Warszawa.

Legia 98 6-1 OKS Start Otwock
Gole: Kacper Orłowski x2, Cezary Sauczek x2, Aleksander Waniek , Adrian Jabłoński
Asysty: Mateusz Leleno, Szymon Świerszcz, Igor Korczakowski, Patryk Gregorczuk

Mecz miał zasadniczo podobny przebieg do dwu poprzednich spotkań, tym razem drużyna przeciwna zdołała jednak zdobyć jednego gola. Legioniści odpowiedzieli sześcioma i z pierwszego miejsca w grupie, z kompletem punktów pewnie wyszli do meczów o miejsca, które odbędą się w przyszłą sobotę. O 11:00 - mecz półfinałowy z Polonią Warszawa.

Turniej półfinałowy Mistrzostw Warszawy Orlików (rocznik 1999)

Legioniści dobrze spisali się w turnieju półfinałowym Mistrzostw Warszawy orlików, w którym uczestniczyło 10 zwycięzców poszczególnych grup rozgrywkowych, podzielonych na 2 grupy po 5. Tylko w pierwszym meczu, z UKS Bródno, Młodym Wilkom nie udało się zdobyć kompletu punktów. Legioniści w pierwszej połowie nie wykorzystali 6 dogodnych okazji, i w drugiej połowie było już nerwowo (i nie chodzi tu niestety tylko o emocje spotowe). Pojedynek z Deltą, w szeregach której występuje kilku byłych legionistów, nie był najbardziej udany dla naszej drużyny, ale został ostatecznie zakończony zwycięsko (1-0), mimo kilku dalszych okazji z obu stron. Pozostali przeciwnicy grupowi nie stanowili już dla podopiecznych Radosława Boczka poważniejszej przeszkody. Naprzód Brwinów oddał w zasadzie jedne strzał w kierunku bramki Legii. Więcej pokazał KS Piaseczno, który w pierwszej połowie toczył całkiem zażarty bój, i dwukrotnie zagroził legionistom. Po utracie drugiego gola piaseczynianie stracili jednak chęci do gry i nie prezentowali się już tak dobrze.

Finały rozgrywek roczników 98 i 99 - w przyszłą sobotę, od 10:00 do 15:00. Pary półfinałowe orlików: Legia - Drukarz, SEMP Ursynów - Delta Warszawa.

Skład Młodych Wilków 99 na turnieju półfinałowym:
Wiktor Antolak, Jacek Kruś - Radek Rosiński, Przemek Kostrzycki, Adrian Rybak, Michał Malesa, Emil Możdżonek, Kamil Waśniowski, Konrad Witkowski, Filip Musiał, Jerzy Hryniuk, Jakub Skrzyński, Bruno Parzych, Krystian Wawrzyn, Filip Rogoń.

Turniej "IV Trofeo Ville de Andosilla "Carlos Gurpegui"
Udział w mocno obsadzonym turnieju w położonej niedaleko Pampeluny Andosilli wzięło 12 drużyn podzielonych na 4 grupy, w tym Młode Wilki 1997 oraz takie kluby, jak m.in.: Numancia, Atletico Madrid, Athletic Bilbao, Getafe CF, Rayo Vallecano, Real Valladolid, Real Saragossa czy Osasuna. W pierwszym meczu legioniści po zaciętym spotkaniu ulegli 1-2 Getafe. Gola dla Legii dobył Eryk Więdłocha. W spotkaniu decydującym o awansie Młode Wilki zmierzyły się z gospodarzami turnieju, Andosilla CF. Gola dla naszej drużyny zdobył ponownie Eryk Więdłocha, ale drużyna przeciwna odpowiedziała czterema. Ponieważ awans do ćwierćfinału uzysiwkały tylko 2 najlepsze zespoły, legioniści zakończyli rywalizację na miejscach 9-12.

Skład Legii: Wojcieszak - Maj, Polak, Kostrzanowski, Zabłocki, Wiśniewski, Krasuski, Zaradny, Więdłocha, Mamla, Brzosko, Podlecki, Witkowski, Piątek.

CWKS Legia 94 0-7 (0-1) Agrykola Warszawa 94

CWKS Legia: Błaszczak - Błesnowski, Rogowski, Pec, Obrębski - Ziędalski, Orlik, Sikorski, Wypych - Nowakowski

Na skutek serii kontuzji oraz nieodpowiedzialnego zachowania kilku zawodników, którzy zniechęceni wynikami nie stawili się na spotkanie, gracze rocznika 1994 musieli walczyć z mocną Agrykolą w składzie, w którym z kadry 22-osobowej zostało zaledwie... 10 graczy, w tym kontuzjowany i z konieczności statystujący głównie na boisku Adrian Orlik. Mimo to w pierwszej połowie legioniści toczyli momentami zaskakująco ambitny bój i stworzyli sobie dwie bardzo dogodne sytuacje do zdobycia gola. Prowadzenie ostatecznie objęli jednak goście. Niestety po przerwie grający cały czas w osłabieniu "Wojskowi" stopniowo opadali z sił, co skrzętnie wykorzystała Agrykola, mająca na rezerwie wartościowych zmienników. Na domiar złego pod koniec spotkania w jednym ze starć urazu doznał kolejny z naszych graczy, Maciej Obrębski, i przez dłuższą chwilę nie był w stanie wrócić do gry. Umięjętności i sił nie wystarczyło, w tej sytuacji wysoki wynik końcowy nie dziwi; skończyło się tak jak musiało, czyli na 7 straconych bramkach.

Legioniści, mimo że w najbliższym sezonie dalej występować będą na szczeblu wojewódzkim rozgrywek, ale w II Mazowieckiej Lidze Juniorów Młodszych, nie rezygnują z myśli o szybkim powrocie do elity.
Trwa nabór uzupełniający, na który zgłosiło się już kilku nowych graczy. Chętni mogą zgłaszać się do kierownika drużyny p. Mirosława Papieża pod nr. telefonu 605-980-923, jak również bezpośrednio na treningi. Te odbywają się do końca czerwca 3 razy w tygodniu, w następujących terminach:
- poniedziałek i piątek - 17:30, ul. Obrońców Tobruku 11
- czwartek - 17:30, ul. Oławska 3.

Lipiec będzie okresem odpoczynku, zaś 9 sierpnia drużyna wyjeżdża na obóz przygotowawczy do Jabłonowic k. Garwolina.

3-3 77 min. Adam Słowik

CWKS Legia: Dobiesz - Sajecki, Gołębiowski, Witek, Jaworek (38' Bielecki) - Słowik, Kubicki, Puza, Olszak (77' Kułakowski) - Dołoszyński, Katri

Legioniści po dość przeciętnym meczu zremisowali na koniec sezonu z Okeciem i zajęli w Lidze Trampkarzy 5. miejsce. Po bezbarwnej w wykonaniu grających w mocno okrojonym zestawieniu "Wojskowych" pierwszej połowie 0-2 prowadzili gracze Okęcia. W drugiej części gry obraz meczu nie ulegał początkowo zmianie, jednak ostatnie 20 minut przyniosło więcej emocji. W wymianie ciosów nieco lepiej radzili sobie legioniści, którzy zdołali w końcowce odrobić straty, ale nie udało im się już wyjść na prowadzenie.

Już przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że dla obu drużyn jest to tzw. "spotkanie o pietruszkę" - Legia zajęła piątą lokatę, zaś Okęcie ósmą. Do ligi mazowieckiej awansował Piast Piastów (który notabene legioniści na wiosnę pokonali 3-2). Gracze CWKS również długo liczyli się w walce o awans, ale runda wiosenna nie była jednak zbyt udana w ich wykonaniu.