Czy fani Legii będą mogli nadal dopingować swoich hokeistów? - fot. Bodziach
REKLAMA

Problemy hokejowej Legii z lodowiskiem

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Wczoraj pisaliśmy, że siatkarska Legia, ze względu na brak sponsora, może zostać wycofana z rozgrywek II ligi. Niestety niewiele lepiej rysuje się przyszłość hokejowej Legii, która po świetnych minionych rozgrywkach, w sezonie 2010/11 miała walczyć o awans do ekstraklasy. Miasto stołeczne Warszawa ma przestać opłacać lodowisko na małym Torwarze, co dla naszego klubu może mieć fatalne skutki.

Hokejowa Legia nie ma obecnie sponsora, ale mimo to własnymi wychowankami chce w nowym sezonie walczyć o awans (w minionym zajęła trzecie miejsce w I lidze). Zapowiadali to już na łamach LL! prezes i trener hokejowej Legii. Niestety może się okazać, że decyzja miasta zniweczy ambitne plany hokejowej Legii. Jedyny klub ze stolicy, który występuje na szczeblu centralnym może zostać pozbawiony lodowiska. Miasto nie zamierza bowiem płacić za korzystanie z Torwaru II nie tylko przez pierwszy zespół Legii, ale także kilka grup młodzieżowych naszego klubu.

Legii nie stać na wydatek rzędu 30 tysięcy złotych miesięcznie na wynajem samego lodowiska. To nie pierwsze problemy Legii z użytkowaniem Torwaru. Na początku bieżącego roku hokejowej Legii odebrano 50% godzin, które mieli zapewnione w hali Torwaru II. Był to efekt niepodpisania umowy przez Centralny Ośrodek Sportu z miastem stołecznym Warszawa. Przez całe zamieszanie Legii groziło nawet usunięcie z rozgrywek. Czy tym razem brak funduszy na lodowisko nie zakończy się wycofaniem zespołu z rozgrywek? Początek nowego sezonu I ligi zaplanowano na wrzesień. O sytuacji hokejowej Legii będziemy informować na bieżąco.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.