Legia 95 zdobyła mistrzostwo Mazowsza!

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Wczoraj mistrzostwo Mazowsza zdobyli legioniści z rocznika 1996. Dzisiaj o tytuł najlepszej drużyny na Mazowszu walczyli ich o rok starsi koledzy. Legioniści przed meczem mieli olbrzymie problemy zdrowotne - większość składu musiała przerwać treningi bądź wylądowała w szpitalu ze względu na zatrucie pokarmowe. Mimo to Legia wygrała Piasecznie z miejscowym KS-em 2-0, prowadząc już do przerwy 1-0.

Legię dopingiem wspierała kilkunastu fanów naszego klubu. W czasie drugiej połowy fani Legii rzucili konfetti, odpalili ognie wrocławskie i bengalskie oraz zaprezentowali baloniadę. Przez całe spotkanie na płocie wisiał transparent "Koniec ITI". Po meczu kibice wraz z zawodnikami świętowali mistrzostwo Mazowsza - nie zabrakło wspólnych śpiewów sławiących Legię, jak i tańca w kółeczku.

Przypominamy, że już w sobotę od 10 na ul. Łabiszyńskiej 20 o Mistrzostwo Warszawy walczyć będą Młode Wilki 98 i 99. Serdecznie zapraszamy!

KS Piaseczno 95 0-2 (0-1) Legia 95
0-1 35 min. Marcin Piórkowski (as. Aleksander Jagiełło z rzutu rożnego)
0-2 50 min. Jakub Arak (as. Robert Śmigielski)

Legia: Wandzel (76' Haluch) - Milewski (59' Juźwik), Okieńczyc, Piórkowski (65' Kucharski), Jagiełło (78' Piwowarczyk) - Śmigielski (57' Sieradzki), Dziewicki, Parobczyk (75' Zawal), Stolarz (78' Romachów) - Arak, Chmielewski
Widzów: 380

Przed spotkaniem cześć obserwatorów mogła być zaniepokojona niedawnymi problemami zdrowotnymi dużej części zespołu. Ostatecznie w składzie na dzisiejszy mecz zabrakło Kamila Wilimowskiego, a kilku kolejnych podstawowych graczy usiadło na ławce rezerwowych. Stawka meczu wpłynęła z początku nieco paraliżująco na grę obu zespołów, które zaczęły spotkanie nerwowo i popełniały sporo błędów w rozegraniu. Jeśli chodzi o legionistów, zbyt wiele akcji szło środkiem boiska, nie mówiąc o zmianach stron rozgrywania akcji, za rzadko nasi gracze decydowali się na pojedynki 1 na 1. Brakowało tym samym klarownych okazji z obu stron. Od 20. minuty Młode Wilki powoli odzyskiwały rytm i płynność gry, i przewaga podopiecznych trenerów Kapuścińskiego i Karsta zaczęła się powoli uwidoczniać. Po prostopadłym podaniu Rafała Parobczyka groźnie strzelał Przemek Chmielewski, niestety gol nie padł. Niedługo potem doskonałą okazję do zdobycia gola miał Alek Stolarz, niestety nie zdołał wykorzystać rzutu karnego podyktowanego za złapanie ręką w polu karnym piłki lecącej do siatki (obrońca Piaseczna otrzymał za to zagranie karę 10 minut). Z dystansu bombardował bramkę rywali Łukasz Dziewicki, który zanotował również w dzisiejszym spotkaniu dużą liczbę przechwytów. W 35. minucie rzut rożny wykonywał grający dziś wyjątkowo w linii obrony Olek Jagiełło. Do jego dośrodkowania dopadł Marcin Piórkowski i nie dał szans Marcinowi Marcinkowskiemu.

W przerwie legioniści otrzymali za zadanie w większym stopniu korzystać ze swoich umiejętności technicznych, podejmować ryzyko i próbować wygrywać pojedynki 1 na 1. Efekt był widoczny od razu – już w pierwszych 4 minutach gracze z Warszawy stworzyli sobie 3 doskonałe okazje bramkowe. W 50. minucie Robert Śmigielski przedarł się prawym skrzydłem w pole karne i podał do dobrze ustawionego Kuby Araka, który wiedział jak skorzystać z prezentu i wpakował piłkę prosto do siatki, zdobywając swojego 20. gola w tej rundzie, a 22. w całym sezonie (jesienią z powodu kontuzji napastnik ten rozegrał zaledwie 35 minut). Od tego momentu uwidoczniła się już wyraźniejsza przewaga legionistów nad lekko podłamanymi gospodarzami. Nasi gracze nie forsowali już jednak zbyt mocnego tempa. Trener Kapuściński mógł za to wprowadzać na boisko kolejnych rezerwowych, w tym graczy, którzy z uwagi na niedawne zatrucie nie byli w stanie przebywać na boisku zbyt długo. Ostatecznie szansę gry otrzymała cala meczowa 18-tka łącznie z rezerwowym bramkarzem Arturem Haluchem. Mimo kilku kolejnych dobrych okazji, bramki już nie padły.

Tym samym drugi sezon z rzędu mistrzem Mazowsza zostały Młode Wilki, zaś wicemistrzem – KS Piaseczno. W rozgrywkach ligowych, licząc z pojedynkiem finałowym, legioniści odnieśli 22 zwycięstwa a raz zremisowali (tuż po powrocie z Mistrzostw Europy), zdobyli 126 bramek przy zaledwie... 4 straconych. Najwięcej goli - 29 - zdobył dla Legii Przemysław Chmielewski; najczęściej, bo aż 22 razy, przy bramkach asystował Aleksander Jagiełło.

Legioniści po zakończeniu roku szkolnego otrzymają kilka tygodni wolnego, a przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 26 lipca. Dla rocznika 1995 nie są przewidziane rozgrywki centralne. W dniach 16-20 sierpnia Młode Wilki czeka za to wyjazd na wielce interesujący turniej do rumuńskiej Constanţy, o którego doskonałą obsadę zadbał sam Gheorghe Hagi, jego organizator.

Oni zdobyli mistrzostwo Mazowsza:
(poniżej: nazwisko i imię, pozycja, liczba spotkań, ilość rozegranych minut. gole/asysty)

ŚMIŁOWSKI Adrian (Bramkarz) 8 meczów z 23 rozegranych, 467 minut, gole/asysty 0/0