Zaskakująca porażka Niemców

Tomek Janus, źródło: 90minut.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Po pewnej wygranej Niemców z Australią 4-0 nasi zachodni sąsiedzi wyrośli na jednego z faworytów południowoafrykańskiego mundialu. Podopiecznych Joachima Löwa spotkał jednak zimny prysznic w postaci porażki z Serbami. Gola na wagę wygranej w 38. minucie zdobył Milan Jovanović.
Chwilę wcześniej za drugą żółtą kartkę murawę musiał opuścić Miroslav Klose. Mimo gry w osłabieniu Niemcy mieli doskonałą okazję do wyrównania. W 60. minucie rzut karny w wykonaniu Lukasa Podolskiego obronił jednak Vladimir Strojković.

Niemcy 0-1 Serbia
0-1 38 min. Milan Jovanović

Niemcy: 1. Manuel Neuer - 16. Philipp Lahm, 17. Per Mertesacker, 3. Arne Friedrich, 14. Holger Badstuber (77, 23. Mario Gómez García) - 13. Thomas Müller (70, 21. Marko Marin), 7. Bastian Schweinsteiger, 6. Sami Khedira, 8. Mesut Özil (70, 19. Cacau), 10. Lukas Podolski - 11. Miroslav Klose.

Serbia: 1. Vladimir Stojković - 6. Branislav Ivanović, 5. Nemanja Vidić, 20. Neven Subotić, 3. Aleksandar Kolarov - 17. Miloš Krasić, 10. Dejan Stanković, 18. Miloš Ninković (70, 4. Gojko Kačar), 22. Zdravko Kuzmanović (75, 19. Radosav Petrović), 14. Milan Jovanović (79, 8. Danko Lazović) - 15. Nikola Žigić.

żółte kartki: Klose, Khedira, Lahm, Schweinsteiger - Ivanović, Kolarov, Subotić, Vidić.
czerwona kartka: Miroslav Klose (37. minuta, Niemcy, za drugą żółtą).

sędziował: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).
widzów: 38.294.