Udany pościg USA, zerowi Anglicy

Tomek Janus, źródło: 90minut.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Po zwycięstwie z Algierią 1-0 Słowenia miała doskonałą okazję by wygrać kolejny mecz. Do przerwy Słoweńcy prowadzili z reprezentacją USA 2-0. Druga połowa należała jednak do Amerykanów, którzy najpierw zdobyli bramkę kontaktową, a pod koniec meczu doprowadzili do remisu.
Wynik spotkania w 13. minucie otworzył Valter Birsa. Tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Zlatan Ljubijankić. W drugiej połowie strzelali już tylko reprezentanci USA. W 48. minucie nadzieję Amerykanom przywrócił Landon Donovan i było już tylko 2-1. W 82. minucie do remisu 2-2 doprowadził zaś Michael Bradley. W 86. minucie piłka znów wpadła do bramki Słowenii, ale sędzia uznał, że w tej sytuacji Edu faulował rywala i gola nie było.

Słowenia 2-2 USA
1-0 13. min. Valter Birsa
2-0 42. min. Zlatan Ljubijankič
2-1 48. min. Landon Donovan
2-2 82. min. Michael Bradley

Słowenia: 1. Samir Handanovič - 2. Mišo Brečko, 4. Marko Šuler, 5. Boštjan Cesar, 13. Bojan Jokič - 10. Valter Birsa (87, 14. Zlatko Dedič), 18. Aleksander Radosavljevič, 8. Robert Koren, 17. Andraž Kirm - 9. Zlatan Ljubijankič (74, 7. Nejc Pečnik; 90, 20. Andrej Komac), 11. Milivoje Novakovič.

USA: 1. Timothy Matthew Howard - 6. Steven Emil Cherundolo, 15. Jay Michael DeMerit, 5. Oguchialu Jacob Onyewu (80, 9. Hérculez Gómez Hurtado), 3. Carlos Manuel Bocanegra - 8. Clinton Drew Dempsey, 4. Michael Sheehan Bradley, 16. José Francisco Torres Mezzell (46, 19. Maurice Edu), 10. Landon Timothy Donovan - 17. Josmer Volmy Altidore, 20. Robert Findley (46, 22. Benny Feilhaber).

żółte kartki: Cesar, Šuler, Kirm, Jokič - Findley.

sędziował: Koman Coulibaly (Mali).
widzów: 45.573.

Duże powody do zmartwienia mają Anglicy. Ich reprezentacja w drugim meczu z rzędu nie potrafi nie tylko wygrać, ale także strzelić gola. Podobnie było podczas spotkania z Algierią, które zakończyło się remisem 0-0. Po dwóch meczach Anglicy są na trzecim miejscu w tabeli grupy C, ale cały czas mają szansę na awans do dalszej fazy rozgrywek.

Anglia 0-0 Algieria

Anglia: 1. David Benjamin James - 2. Glen McLeod Johnson, 18. James Lee Carragher, 6. John George Terry, 3. Ashley Cole - 7. Aaron Lennon (63, 17. Shaun Cameron Wright-Phillips), 14. Gareth Barry (84, 9. Peter James Crouch), 8. Frank James Lampard, 4. Steven George Gerrard - 21. Emile William Ivanhoe Heskey (74, 19. Jermain Colin Defoe), 10. Wayne Mark Rooney.

Algieria: 23. Adi Raïs Cobos Adrien M'Bolhi Ouhab - 2. Madjid Bougherra, 5. Rafik Halliche, 4. Antar Yahia, 3. Nadhir Belhadj - 21. Foued Kadir, 8. Medhi Grégory Guiseppe Lacen, 7. Ryad Boudebouz (74, 22. Djamel Abdoun), 19. Hassan Yebda (89, 20. Djamel Eddine Mesbah), 15. Karim Koceila Yanis Ziani (81, 17. Adlène Guedioura) - 13. Karim Malik Matmour.

żółte kartki: Carragher - Lacen.