REKLAMA
REKLAMA

Młodzież: Młode Wilki 98 mistrzami Warszawy!

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 98 udanie zwieńczyły sezon ligowy, zdobywając Mistrzostwo Warszawy. W półfinale podopieczni Ernesta Wasia rozgromili 6-1 Polonię, zaś w decydującym pojedynku z Kosą Konstancin wygrali aż 6-0! 9 z 12 goli dla Legii zdobył Aleksander Waniek. Młode Wilki 99 po zaciętym pojedynku półfinałowym uległy 0-1 Drukarzowi, zaś w meczu o brąz, po remisie 2-2 uległy 2-3 w serii rzutów karnych Delcie. Inne drużyny walczyły z niezłym skutkiem w turniejach towarzyskich.

Młode Wilki z rocznika 2000 zajęły drugą lokatę na mocno obsadzonym turnieju w Brwinowie, zaś orlicy CWKS uplasowali się na najniższym stopniu podium w Rakovia Cup.

Finały Mistrzostw Warszawy Żaków:

Legioniści przeszli jak burza przez turniej półfinałowy, ale mecze pierwszej czwórki zapowiadały się trudniej. Mając w pamięci niedawny nieudany pojedynek z Polonią legioniści byli skoncentrowani na tym by zagrać dużo skuteczniej i lepiej. Od pierwszej minuty przystąpili do szturmu, co w krótkim czasie doprowadziło do prowadzenia 2-0. Z tyłu doskonale spisywała się para stoperów Orłowski-Ławcewicz, z przodu zaś szalał współpracujący aktywnie z linią pomocy Olek Waniek. Nasz czołowy napastnik zdobył w tym meczu aż pięć goli, a szóstego dołożył Wiktor Wiszorowski. Legionisci szybkimi wymianami piłki "rozprowadzali" obronę przeciwnika, także w pojedynkach 1 na 1 Korczakowski, Leleno i Waniek pokazywali się z dobrej strony. W ostatniej minucie meczu polonisci zdobyli gola honorowego, ale nie mogło to już odmienić losów spotkania.

W finale gracze Młodych Wilków 98 spotkali się ze znaną już z grupy półfinałowej Kosą Konstancin, która w 1/2 pokonała Deltę. Mecz miał stosunkowo podobny przebieg jak grupowy i był chyba nawet łatwiejszy niż półfinał. Gracze z Konstancina walczyli z dużym zaangażowaniem, ale forma i skuteczność legionistów w dniu dzisiejszym była imponująca. Wynik 6-0 dał naszym graczom wygraną i tytuł Mistrzów Warszawy żaków.

W środę 10 z legionistów czeka wyjazd na doskonale obsadzony turniej U-12 do francuskiego St. Etienne. Do Francji pojadą: Kamil Ceran, Jana Balawejder, Kacper Orłowski, Stanisław Lawcewicz, Mateusz Żyro, Mateusz Leleno, Szymon Świerszcz, Patryk Kaniecki, Igor Korczakowski i Aleksander Waniek.

Szeroki skład Legii na turniej finałowy: Kamil Ceran (Jan Balawejder, Jan Ławcewicz) - Kacper Orłowski (Mateusz Żyro, Robert Najemski), Stanisław Ławcewicz (Bartek Smętek) - Mateusz Leleno (Patryk Gregorczuk, Konrad Moussaoui), Szymon Świerszcz (Cezary Sauczek, Patryk Kaniecki), Igor Korczakowski (Mikołaj Łuczyński) - Aleksander Waniek (Wiktor Wiszorowski, Adrian Jabłoński)
Trener: Ernest Waś

Półfinał: Legia 99 6-1 Polonia Warszawa 98
Gole dla Legii: Aleksander Waniek x5, Wiktor Wiszorowski
Skład wyjściowy: Ceran - Orłowski, S. Ławcewicz - Leleno, Świerszcz, Korczakowski - Waniek

Finał: Legia 98 6-0 Kosa Konstancin
Gole: Aleksander Waniek x4, Patryk Gregorczuk, Igor Korczakowski
Skład wyjściowy: Ceran - Orłowski, S. Ławcewicz - Leleno, Świerszcz, Korczakowski - Waniek

Mistrzowie Warszawy Żaków 2009/2010:
Kamil Ceran
Jan Balawejder
Jan Ławcewicz
Norbert Cybulak (wiosna)
Kacper Orłowski - 3 gole (w 14 meczach ligowych i 5 finałowych)
Robert Najemski - 1 gol
Bartek Smętek - 1 gol
Piotr Dróżdż (wiosna)
Mateusz Żyro - 6 goli (+1 w meczach MW 97)
Stanisław Ławcewicz - 2 gole
Mikołaj Łuczyński - 5 goli
Konrad Moussaoui - 1 gol
Szymon Świerszcz - 2 gole
Patryk Gregorczuk - 8 goli
Igor Korczakowski - 22 gole
Mateusz Leleno - 14 goli
Aleksander Waniek - 50 goli (+5 w meczach MW 97)
Adrian Jabłoński - 12 goli
Patryk Kaniecki - 15 goli
Wiktor Wiszorowski - 15 goli
Cezary Sauczek (wiosna) - 7 goli (+7 jesienią w barwach CWKS Legia)

Trener: Ernest Waś

Finały Mistrzostw Warszawy Orlików:

Młode Wilki 1999 zajęły ostatecznie 4. miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Warszawy.Legioniści na pierwszy mecz wyszli jakby lekko stremowani jego stawką i prezentowali się nieco słabiej niż w zeszłym tygodniu. Choć obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, to Drukarz był odrobinę bardziej skuteczny, strzelając gola przy nieco biernej postawie naszej obrony. Wynik ten utrzymał się do końca spotkania.

W pojedynku o 3. miejsce ze znaną sobie dobrze drużyną Delty Młode Wilki zaczęły z większym entuzjazmem, impetem, co dało efekt w postaci szybko zdobytego gola. Niestety "Diabełki" odpowiedziały jeszcze szybciej i spotkanie stopniowo się wyrównało. Po kolejnej bramce legioniści objęli prowadzenie 2-1, ale nie zdołali utrzymać go do końca meczu i o brązowych medalach musiała zadecydować seria rzutów karnych. Młode Wilki przestrzeliły aż 3 z nich i tym samym legioniści zajęli nielubiane 4. miejsce, tuż za podium rozgrywek.
Mistrzem Warszawy został SEMP Ursynów po zwycięstwie nad Drukarzem Warszawa w meczu finałowym.

Półfinał: Legia 99 0-1 Drukarz Warszawa
Mecz o 3. miejsce: Legia 99 2-2 k. 2-3 Delta Warszawa
Gole dla Legii: Adrian Rybak, Kamil Waśniowski

Skład Młodych Wilków 99 na turnieju półfinałowym:
Wiktor Antolak (Jacek Kruś) - Radosław Rosiński, Przemysław Kostrzycki, Adrian Rybak, Michał Malesa, Emil Możdżonek, Kamil Waśniowski, Konrad Witkowski, Filip Musiał, Jerzy Hryniuk, Jakub Skrzyński, Bruno Parzych, Krystian Wawrzyn, Filip Rogoń.

Turniej Rakovia Cup

Gracze CWKS Legii z rocznika 1999 zajęli 3. miejsce na rozgrywanym przy ul. Wawelskim turnieju ogranizowanym przez klub Rakovia Warszawa. Legioniści wygrali pierwsze dwa mecze, ale w dwu kolejnych mimo przewagi w polu, grali bardzo nieskutecznie, co wykorzystał mający w swoim gronie kilku reprezentantów okręgu zespół z Sypniewa zabójczo kontrując. Podobnie było w półfinałowym pojedynku z Raszyne - słupek, poprzeczka, bramkarz KS - ale gole nie chciały wpaść. Podopieczni Damiana Bartnika odblokowali się wreszcie w pojedynku o 3. miejsce z Kosą, w którym zdobyli więcej punktów niż we wszystkich pozostałych spotkaniach razem wziętych.

Dla orlików CWKS zbliża się koniec rundy. Zawodników czeka jeszcze prawdopodobnie występ na turnieju organizowanym przez Unię Warszawa, a potem już wakacje. Zaraz po ich zakończeniu, w sierpniu - wyjazd na obóz przygotowawczy.

Wyniki grupowe:
CWKS Legia 1-0 Olimpia Warszawa (gol: Mikołaj Firek)
CWKS Legia 2-0 Rakovia Warszawa (gol: Mikołaj Firek x2)
CWKS Legia 0-3 Orzeł Sypniewo

półfinał: CWKS Legia 0-1 KS Raszyn
mecz o 3. miejsce: CWKS Legia 8-0 Kosa Konstancin (gole: Filip Kąkol x2, Jacek Cyburski x2, Mikołaj Firek, Dawid Chaterera, Michał Paradowski, Daniel Sarna)
finał: Orzeł Sypniewo 3-0 KS Raszyn

Skład: Lendas, Szczubełek, Sarna, Cyburski, Firek, Paradowski, Kąkol, Janusz, Chaterera, Dudzik

Turniej o Puchar Brwinowa - rocznik 2000
Młode Wilki 2000 zajęły drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Brwinowie, ulegając w finale Koronie Kielce. Jedynego gola dla Legii w tym meczu zdobył Mikołaj Neuman, który z 4 trafieniami był również najlepszym strzelcem naszej drużyny. Filip Białoruski zdobył nagrodę dla najlepszego bramkarza całego turnieju. Zawodnicy Legii zakończyli tym samym rundę wiosenną 2010 i od końca przyszłego tygodnia do sierpnia mają wolne.

Wyniki grupowe:
Legia 4-1 KS Ursus
Legia 4-0 Broń Radom
Legia 1-3 Korona Kielce
Legia 3-0 vo. GLKS Nadarzyn

1/2 finału: Legia 4-0 Naprzód Brwinów
Finał: Legia 1-2 Korona Kielce

Skład: Filip Białoruski - Sebastian Blok (1 gol), Mikołaj Zawistowski (3), Nikodem Zawistowski (1), Daniel Cichocki, Kacper Kucharek, Michał Struzik (1), Daniel Janaśkiewicz (1), Piotr Goljasz (1), Mikołaj Neuman (4).
Trener: Piotr Głazowski

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.