Ghana liderem grupy D

Tomek Janus, źródło: 90minut.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Ghany nie potrafili wykorzystać wczorajszego potknięcia Niemców i po wygranej z Australią zapewnić sobie bardzo dobrą pozycję wyjściową przed ostatnim meczem grupowym. Piłkarze z Afryki tylko nie wykorzystali faktu, że od 24. Minuty grali z przewagą jednego zawodnika i tylko zremisowali 1-1. Mimo to i tak usadowili się na pozycji lidera w swojej grupie.
Spotkanie rozpoczęło się od trafienia Brett Trevor Holman dla Australijczyków w 11. minucie. W 24. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał Harry Kewella, który za to zagranie został ukarany czerwoną kartką. Rzut karny na gola zamienił Asamoah Gyan . Mimo przewagi liczebnej Ghany wynik nie uległ zmianie do końca meczu.
Ghana 1-1 Australia
0-1 11. min. Brett Holman
1-1 25. min. Asamoah Gyan (k)
Ghana: 22. Richard Paul Franck Kingson - 4. John Paintsil, 8. Jonathan Mensah, 19. Lee Addy, 2. Hans Adu Sarpei - 12. Prince Tagoe (56, 20. Quincy Owusu-Abeyie), 6. Anthony Annan, 23. Kevin-Prince Boateng (87, 14. Matthew Amoah), 21. Kwadwo Asamoah (77, 11. Sulley Ali Muntari), 13. André Morgan Rami Ayew - 3. Asamoah Gyan.

Australia: 1. Mark Schwarzer - 8. Luke Wilkshire (84, 17. Nikita Rukavytsya), 2. Lucas Edward Neill, 3. Craig Andrew Moore, 21. David Raymond Carney - 7. Brett Michael Emerton, 5. Jason Culina, 16. Carl Valeri, 14. Brett Trevor Holman (68, 9. Joshua Blake Kennedy), 23. Mark Bresciano (66, 11. Scott Kenneth Chipperfield) - 10. Harold Kewell.

żółte kartki: Addy, Mensah, Annan - Moore.