Rusztowania w pomieszczeniach pod trybuną północną - fot. Hagi
REKLAMA
REKLAMA

Stadion: Zdemontowane ogrodzenie

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Termin zakończenia prac przy budowie trzech trybun nowego stadionu Legii zbliża się wielkimi krokami. Od strony ulicy Łazienkowskiej zdemontowano już ogrodzenie, którym oddzielano do tej pory teren budowy od chodnika. Ogrodzenie zniknęły także od strony ulicy Czerniakowskiej i kanałku Piaseczyńskiego. Dzięki temu nowy stadion wydaje się bardziej dostępny.

Fotoreportaż z budowy - 42 zdjęcia Hagiego

Oddzielone blachą są tylko bramki wejściowe na stadion w narożniku północno- i południowo-wschodnim.

Nie zakończono jeszcze wszystkich prac pod trybuną północną. Cały czas stoją tam rusztowania, a pracownicy klubu na razie pracują w nie do końca uporządkowanych pomieszczeniach. Także puchary i inne pamiątki, które trafią do nowego muzeum klubu, nie zostały jeszcze rozpakowane. W pomieszczeniach trybuny północnej zamontowano klimatyzatory. Tymczasowo także z pomieszczeń pod trybuną od strony ulicy Łazienkowskiej korzystać będą piłkarze Legii. Docelowo, na wiosnę 2011 roku, przeniosą się oni pod trybunę zachodnią.

W ostatnich dniach doszło do kolejnych testów oświetlenia. Tym razem włączono wszystkie lampy - zarówno te oświetlające murawę, jak i alejki, którymi kibice przychodzić będą na stadion oraz lampy podświetlające trawiaste skarpy. Trzeba przyznać, że nowy stadion wieczorem będzie robił niesamowite wrażenie. Lampy oświetleniowe nagrzewają się kilkanaście minut i włączone w całości pobierają prąd o mocy 1 MW (megawata).

Na promenadzie od strony ulicy Łazienkowskiej (łącznie z dwoma narożnikami) zamontowano kolejne stelaże, w których umieszczone zostaną w niedalekiej przyszłości reklamy.

W garażach znajdują się już wszystkie oznaczenia - zarówno naziemne, jak i tablice informacyjne podczepiane pod sufitem. Przy wjeździe na parking obok znaku oznaczającego Parking znalazł się także herb Legii z 1957 roku.

Prace prowadzone są także na tyłach trybuny Krytej oraz przed dotychczasową bramą wjazdową na teren stadionu. W narożniku południowo-zachodnim układane są chodniki z kostki brukowej.

Fotoreportaż z budowy - 42 zdjęcia HagiegoPuchary, które pojawią się w nowym muzeum są jeszcze spakowane w kartony - fot. Hagi


Ogrodzenie, które oddzielać będzie poszczególne strefy przy wejściach na stadion - fot. Hagi


Nowoczesne bramki wejściowe - fot. Hagi


Widok na alejkę i skarpy na tyłach trybuny wschodniej - fot. Hagi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.