Legia 93 pewnie awansowała do półfinału Mistrzostw Polski juniorów młodszych - fot. Bodziach

Legia 93 w półfinale Mistrzostw Polski!

Juniorzy młodsi Legii pewnie awansowali do półfinału Mistrzostw Polski. W rozegranym dziś na Zaciszu rewanżowym spotkaniu 1/4 finału z Olimpią Elbląg, piłkarze Legii 93 pewnie zwyciężyli 2-0 (1-0). Mając dwubramkową zaliczkę z pierwszego meczu legioniści ani przez chwilę nie zamierzali poprzestać na obronie wyniku. Bramki dla Legii zdobyli Mateusz Pogonowski i Michał Kępka.

Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęcia Bodziacha

Olimpia ostatnie 20 minut grała w 10., po tym jak jeden z jej zawodników, Piotr Tyburski, ujrzał czerwoną kartkę za brutalny faul.

Awans legionistów ani przez moment nie był zagrożony. Nasz zespół nie myślał w ogóle o obronie wyniku z Elbląga, tylko cały czas dążył do zdobycia bramki. Udało się to w 25. minucie, kiedy Mateusz Pogonowski pokonał Tomasza Wojtkiewicza. Olimpia mimo niekorzystnego wyniku w dwumeczu, nie zamierzała murować bramki, tylko sama szukała okazji do wyrównania. Dobra gra obronna Legii nie pozwoliła elblążanom na stworzenie zbyt dogodnych okazji.

Legia wręcz przeciwnie, miała ich sporo, ale w tym meczu wykorzystała już tylko jedną. Akcję prawą stroną boiska wykończył strzałem z bliska Michał Kępka. Kwadrans później trener Olimpii dokonał zmiany bramkarza. Aby wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli awans do 1/4 finału mieli szansę gry, 5 minut przed końcem w bramce Olimpii stanął trzeci golkiper - Dariusz Ruczyński. Do zmiany między słupkami doszło także w Legii. W 60. minucie Wienczatka zastąpił Kamil Brzeziański.

Do końca meczu wyraźnie przeważała Legia, ale mimo kilku dogodnych okazji do strzelenia bramki, w tym paru sam na sam z bramkarzem, nie udało się podwyższyć prowadzenia.

W półfinale legioniści zmierzą się z UKP Zielona Góra, który dwukrotnie pokonał Hetmana Zamość. Pierwsze spotkanie 28 czerwca o 10:00 w Zielonej Górze, rewanż 1 lipca o 10:00 w Warszawie, przy ul.Blokowej 3.

Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 7-11 lipca. Wezmą w nim udział zwycięzcy następujących dwumeczów:

2-0 46 min. Michał Kępka

Legia 93: 1. Oliwier Wienczatek (60' 12. Kamil Brzeziański), 17. Norbert Misiak, 15. Michał Grudniewski (41' 18. Mateusz Długołęcki), 29. Marcel Gąsior, 8. Nikola Todorović, 19. Michał Kępka (47' 14. Sebastian Dąbrowski), 5. Kordian Latos, 6. Michał Rzuchowski (41' 7. Maciej Prusinowski), 13. Karol Grudniewski (50' 4. Kamil Kurowski), 22. Mateusz Pogonowski (50' 9. Bartłomiej Czarnecki), 10. Dawid Dzięgielewski (41' 11. Kamil Kamiński).

Olimpia 93: 21. Tomasz Wojtkiewicz (60' 1. Jakub Oller, 75' 23. Dariusz Ruczyński), 7. Michał Ressel, 4. Jakub Urbański, 20. Piotr Tyburski, 8. Damian Sadowski, 3. Robert Zieliński, 10. Michał Oller (67' 15. Kamil Konert), 2. Mateusz Leśniewski (67' 16. Marcin Bożyczko), 11. Rafał Lisiecki (55' 11. Mateusz Kończyński), 14. Wojciech Domeracki (60' 6. Patryk Burzyński), 19. Dominik Juszkiewicz.