Mucha gra dalej!

Tomek Janus, źródło: 90minut.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Prawdziwy horror ze szczęśliwym zakończeniem zafundowali Jan Mucha i reprezentacja Słowacji swoim kibicom w ostatnim meczu grupy F. Po dramatycznej końcówce „Muszkin” miał jednak powody do radości. Słowacy pokonali mistrzów świata Włochów 3-2 i przy bezbramkowym remisie Paragwaju z Nową Zelandią awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Włosi jadą zaś do domu.
Choć Mucha puścił dwie bramki, to koledzy z reprezentacji mają mu za co dziękować. Legionista kilka razy wychodził obronną ręką z wielkich opałów. Do przerwy nic nie zapowiadało wielkich emocji. Po golu Róberta Vitteka w 25. minucie Słowacy prowadzili 1-0. Gdy w 73. minucie ten sam zawodnik dołożył drugie trafienie, wydawało się że jest po meczu. W ostatnich minutach do roboty wzięli się Włosi. W 81. minucie było już 2-1 po golu Antonio Di Natale. Rodacy Muchy nie skupili się na samej obronie i w 89. minucie Kamil Kopúnek dał prowadzenie 3-1.

To nie był jednak koniec. W doliczonym już czasie gry mistrzowie świata nie złożyli broni i po trafieniu Fabio Quagliarella znów mieli nadzieję na remis. Sędzia Howard Webb przedłużył mecz o cztery minuty, ale nawet w 96. minucie „Muszkin” był na posterunku.

Słowacja 3-2 Włochy
1-0 25. min. Róbert Vittek
2-0 73. min. Róbert Vittek
2-1 81. min. Antonio Di Natale
3-1 89. min. Kamil Kopúnek
3-2 90. min. Fabio Quagliarella

Słowacja: 1. Ján Mucha - 2. Peter Pekarík, 3. Martin Škrteľ, 16. Ján Ďurica, 5. Radoslav Zabavník - 15. Miroslav Stoch, 6. Zdeno Štrba (87, 20. Kamil Kopúnek), 19. Juraj Kucka, 17. Marek Hamšík, 18. Erik Jendrišek (90, 22. Martin Petráš) - 11. Róbert Vittek (90, 9. Stanislav Šesták).

Włochy: 12. Federico Marchetti - 19. Gianluca Zambrotta, 5. Fabio Cannavaro, 4. Giorgio Chiellini, 3. Domenico Criscito (46, 2. Christian Maggio) - 7. Simone Pepe, 6. Daniele De Rossi, 8. Ivan Gennaro Gattuso (46, 18. Fabio Quagliarella), 22. Riccardo Montolivo (56, 21. Andrea Pirlo), 10. Antonio Di Natale - 9. Vincenzo Iaquinta.

żółte kartki: Cannavaro, Chiellini, Quagliarella - Štrba, Vittek, Pekarík, Mucha.

sędziował: Howard Melton Webb (Anglia).

W drugim meczu grypy F Paragwaj bezbramkowo zremisował z Nową Zelandią. Jeden punkt zapewnił reprezentacji Paragwaju pierwsze miejsce w grupie.

Paragwaj 0-0 Nowa Zelandia

Paragwaj: 1. Justo Wilmar Villar Viveros - 4. Denis Ramón Caniza Acuña, 5. Julio César Cáceres López, 14. Paulo César da Silva Barrios, 3. Claudio Marcelo Morel Rodríguez - 13. Enrique Daniel Vera Torres, 15. Víctor Javier Cáceres Centurión, 16. Cristián Miguel Riveros Núñez - 7. Óscar René Cardozo Marín (66, 19. Lucas Ramón Barrios Cáceres), 9. Roque Santa Cruz, 18. Nelson Antonio Haedo Valdez (67, 10. Édgar Benítez Santander).

Nowa Zelandia: 1. Mark Nelson Paston - 4. Winston Wiremu Reid, 6. Ryan Nelsen, 19. Thomas Jefferson Smith - 11. Leonidas Christos Bertos, 5. Ivan Robert Vicelich, 7. Simon John Elliott, 3. Tony James Lochhead - 10. Christopher John Killen (79, 22. Jeremy Russell Brockie), 14. Rory Michael Fallon (69, 20. Christopher Grant Wood), 9. Shane Edward Smeltz.

żółte kartki: Cáceres Centurión, Santa Cruz - Nelsen.

sędziował: Yūichi Nishimura (Japonia).
widzów: 34.850.