CWKS drugi w turnieju w Szarowoli

Bodziach, źródło: szarowola.futbolowo.pl / własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze CWKS-u z bardzo dobrej strony pokazali się podczas I Międzynarodowego turnieju "Spartanie do boju", zorganizowanego z okazji awansu do II ligi Spartakusa Szarowola. Legioniści w finale przegrali dopiero po rzutach karnych z FC Lokomotiw Rawa Ruska.

W sobotę legioniści zmierzyli się z Orkanem Bełżec, którego pokonali pewnie 5-2. Już do przerwy nasz zespół prowadził 3-0 po trafieniach Jerzego Adamuszewskiego, Bartka Wilczyńskiego i Jakuba Gępczyńskiego. Czwartego gola pięć minut po przerwie zdobył Adamuszewski, a wynik na 5-2 ustalił Rafał Polakowski 11 minut przed końcem gry. W drugim półfinale Lokomotiv pokonał 2-0 rezerwy Spartakusa Szarowola.

W niedzielę najpierw rozegrano spotkanie o III miejsce, w którym Spartakus wygrał 4-2 z Orkanem Bełżec. Na koniec rozegrano finał pomiędzy CWKS-em a Lokomotivem. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, aż w końcu Sergiej Rudik pokonał naszego bramkarza 18 minut przed końcem meczu. Legioniści grali do końca i w ostatniej minucie Jakub Gępczyński doprowadził do wyrównania. W rzutach karnych o jedno trafienie lepsi okazali się nasi rywale i CWKS zajął ostatecznie drugie miejsce w turnieju. To jednak zawodnicy naszej drużyny zgarnęli najwięcej nagród indywidualnych. Najlepszymi strzelcami turnieju zostali Adamuszewski i Gępczyński z CWKS-u, a najlepszym piłkarzem turnieju - Marcin Brankiewicz. Dwudniową rywalizację w Szarowoli prowadziła trójka sędziowska z Kolegium Sędziów w Zamościu: Konrad Kostrubała, Rafał Łyś i Arkadiusz Łaszkiewicz.

CWKS Legia Warszawa 5-2 (3-0) Orkan Bełżec
Bramki: Adamuszewski 23, 50, Wilczyński 41, Gępczyński 43, Polakowski 79 - Anioł 62, Lewko 70.

Legia: Bielecki - Gępczyński, Guz, Fornal, Filipiak, Adamuszewski, Winek, Brankiewicz, Karczmarczyk, Wilczyński, Zielonka, ponadto zagrali: Pawlak, Lejdyn, Polakowski, Czubak, W. Piotrowski, P. Piotrowski, Ilczuk.

Orkan: Piotr Wawrzusiszyn - Krupa, Świderek, Miszczyszyn, Paweł Wawrzusiszyn, Szabat, Cywka, M.Lewko, K.Czachor, Żerucha, Anioł, ponadto zagrali: Nowicki, P.Czachor, Margol, Maciejko, Krawczyk, Zalewski, S. Lewko.

CWKS Legia Warszawa 1-1, k.4-5 FC Lokomotiv Rawa Ruska
Bramki: Jakub Gępczyński 89 - Sergiej Rudik 72.

Legia: Bielecki - Gępczyński, Guz, Fornal, Filipiak, Brankiewicz, Winek, Adamuszewski, Lejdyn, Zielonka, Piotrowski, ponadto zagrali: Pawlak, Ilczuk.

Lokomotiv: Holod - Bojko, O.Zinko, Cherkovskij, Starchuk, Durkalewicz, Szegol, Samczuk, I.Babij, O.Babij, R.Zinko, ponadto zagrali: Rudik, Klub, Stecina, Doncov.

Żółte kartki: Lejdyn (Legia) - O.Zinko, Szegol, Samczuk (Lokomotiv)