Radość UKP i płacz legionistów po dzisiejszym meczu 1/2 MP Juniorów młodszych - fot. Raffi

Młode Wilki 93 bez awansu do finałów MP (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rewanżowym pojedynku o awans do turnieju finałowego MP juniorów młodszych Młode Wilki 93 pokonały 3-1 UKP Zielona Góra, po golach Siwaka, Gąsiora i Kamińskiego. Dalszy awans wywalczyli jednak zielonogórzanie, dzieki wygranej 2-0 w pierwszym meczu i większej ilości bramek zdobytych na wyjeździe.

Fotoreportaż z meczu - 16 zdjęć Raffiego

Spotkanie odbyło się z godzinnym opóźnieniem z powodu nieobecności jednego z sędziów. Obie drużyny rozgrzewały się przez dłuzszy czas i po rozpoczęciu gry brakowało im nieco świeżości. Wprawdzie na samym początku niezłą okazję miał Nikola Todorović, ale jego uderzenie wylądowało po niewłaściwej stronie słupka. Po stratach legionistów gości dwukrotnie oddali strzały na bramkę Legii, były one jednak na tyle lekkie, że nie mogły stanowić zagrożenia dla Oliwiera Wienczatka. W 14. minucie na rajd lewą stroną zdecydował się Maciej Prusinowski; po jego wrzutce golkiper wypuścił piłkę tak niespodziewanie, że stojący tuż przed nim Michał Kępka nie zdołał precyzyjnie trafić w piłkę, za to Bartek Siwak nie dał bramkarzowi szans na obronę. Legioniści mieli kolejne szansy po strzale aktywnego i walecznego Dzięgielewskiego oraz głowce Marcela Gąsiora, ale i zielonogórzanie mieli swoją szansę po strzale że głową. W 30. minucie Dawid Dzięgielewski wpadł w pole karne uprzedzając bramkarza i zagrał piłkę, a następnie padł w polu karnym. Choć można było mieć wątpliwości, czy kontakt był na tyle wyraźny, by spowodować aż tak efektowny upadek naszego gracza, arbiter zdecydował się na odgwizdanie jedenastki, którą pewnie wykorzystał Gąsior. Do przerwy mimo kilku kolejnych okazji dla Legii (m.in. niecelny strzał po kontrze 3 na 1 bardzo dobrze dziś spisującego się Michała Kępki, który na początku drugiej połowy musiał niestety opuścić boisko z powodu silnego skurczu) wynik nie uległ zmianie - 2-0 oznaczało, że cała rywalizacja zaczęła się praktycznie od nowa.

Decydującym momentem spotkania okazała się być 43. minuta, kiedy po rzucie rożnym do bezpańskiej piłki dopadł Dominik Skrzyński, który uderzeniem po ziemi zza pola karnego zdobył gola na 2-1. Legia w tym momencie musiała strzelić dwie bramki, tymczasem to zielonogórzanie na kilkanaście minut przejęli inicjatywę. Legioniści, poza nieustraszenie walczącym Dzięgielewskim, wydawali się nieco przygaszeni utratą gola. Dopiero po doskonałej okazji w 60. minucie (strzał głową Siwaka trafił w słupek, a dobitka Grudniewskiego poszła tuż nad poprzeczką) Młode Wilki ponownie uwierzyły w wygraną. Niestety brakowało dokładności i skuteczności. Goli nie zdołali zdobyć Mateusz Pogonowski, Todorović i Mateusz Długołęcki. Kilkakrotnie gracze Legii padali w polu karnym UKP po sstarciach z przeciwnikami, ale sędzia uznał, że tym razem nie było mowy o faulu. Dopiero wprowadzony w 77. minucie gry Kamil Kamiński w zamieszaniu podbramkowym zdołał strzelić bramkę kontaktową na 3-1 - na więcej zabrakło czasu, mimo frontalnego oblężenia bramki gości.

Dla Młodych Wilków 93 był to zatem ostatni mecz sezonu - w rundzie jesiennej zagrają w Mazowieckiej Lidze Juniorów Starszych, razem z graczami rocznika 1992. W lidze stworzonej w tym roku specjalnie dla rocznika 1993 Legia nie zamierza występować i trudno się temu dziwić - Mazowsze będzie chyba jedynym województwem w Polsce z 3 oddzielnymi ligami dla 3 nastarszych roczników, co nawet przy dużej ilości klubów na Mazowszu nie wydaje się sensownym rozwiązaniem i wpłynie raczej na obniżenie poziomu rozgrywek. Nie udało się zarazem przeforsować, mimo zgody praktycznie wszystkich zainteresowanych klubów, pomysłu stworzenia centralnych lig międzywojewódzkich juniorów starszych.

Legia 93 3-1 (2-0) UKP Prym Zielona Góra
1-0 14 min. Bartłomiej Siwak (as. Maciej Prusinowski)
2-0 31 min. Marcel Gąsior (rzut karny po faulu na Dawidzie Dzięgielewskim)
2-1 43 min. Dominik Skrzyński (b.a.)
3-1 78 min. Kamil Kamiński

Skład Legii: Wienczatek - Misiak, Długołęcki, Siwak, Todorović - Kępka (54' Dąbrowski, 77' Kamiński), Latos (Kpt), Gąsior Ż, K. Grudniewski (72' Lukac) - Prusinowski (41' Pogonowski Ż) - Dzięgielewski.
Trenerzy: Krzysztof Dębek i Radosław Kucharski