Sparing: Legia 2-3 Dolcan Ząbki

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W drugim piątkowym sparingu z Dolcanem Ząbki wystąpił prawie najsilniejszy skład, a mimo to legioniści przegrali 2-3. W drużynie Macieja Skorży zabrakło kontuzjowanych: Choto, Chinyamy, Mezengi, Kiełbowicza i Rzeźniczaka. Początek pojedynku z I-ligowcem rozpoczął się bardzo dobrze.

Już w 6. minucie akcja Cabral, Manu, Iwański i Dong zakończyła się bramką tego ostatniego, po dośrodkowaniu Iwańskiego. Trzy minuty później było już 2-0, bo precyzyjnie rzut wolny wyegzekwował Maciej Iwański. Legia nie zwolniła tempa, ale do przerwy kolejne gole już nie padły. W końcówce strzał Radovicia obrońca Dolcanu wybił z linii bramkowej.

W 50. minucie ładny strzał na bramkę gości oddał Dong, ale Maciej Humerski zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Pięć minut później urazu doznał Marcin Komorowski i musiał być opatrywany przez lekarzy. W tym czasie Dolcan zdobył kontaktowego gola. Koszmarny błąd popełnił nowy bramkarz Legii Marijan Antolović, który postanowił pokiwać się z rywalami, stracił piłkę, co wykorzystał Patryk Koziara. W 63. minucie w sytuacji sam na sam Dong przestrzelił minimalnie nad poprzeczką. W 69. minucie nastąpiła zmiana bramkarza - Antolovicia zastąpił Szumski, a Cabrala i Donga Borysiuk i Górski, którzy rano grali z Ruchem.

Dziesięć minut przed końcem było już 2-2. Piłkę stracił Inaki Astiz, a Patryk Kubicki szybko oddał strzał z narożnika pola karnego - piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po tej sytuacji trener Legii dokonał kolejnych trzech zmian. Na boisku pojawili się Furman, Wolski i Banasiak. W 87. minucie bramkarz Legii Jakub Szumski faulował w polu karnym, do jedenastki podszedł Piotr Kosiorowski i strzałem w prawy górny róg bramki nie dał szans golkiperowi.

Z tego spotkania przeprowadziliśmy relacji LIVE!

Legia Warszawa 2-3 (2-0) Dolcan Ząbki
1-0 - 6 min. Dong
2-0 - 9 min. Iwański
2-1 - 57 min. Koziara
2-2 - 80 min. Kubicki
2-3 - 87 min. Kosiorowski (karny)

Legia Warszawa: 1. Marijan Antolović (69' 88. Jakub Szumski) - 23. Srda Knezević, 15. Inaki Astiz, 24. Jakub Wawrzyniak, 17. Marcin Komorowski - 9. Manu, 21. Ivica Vrdoljak (82' 25. Dominik Furman), 27. Alejandro Ariel Cabral (68' 16. Ariel Borysiuk), 8. Maciej Iwański (82' 18. Adam Banasiak), 32. Miroslav Radović (82' 3. Rafał Wolski) - 14. Dong Fangzhuo (69' 7. Maciej Górski)

Dolcan Ząbki: 85. Maciej Humerski (46' 12. Rafał Misztal) - 4. Grzegorz Piesio, 5. Marcin Hirsz (46' 20. Mariusz Unierzyski), 8. Tomasz Ciesielski, 18. Dariusz Dadacz (46' 6. Jacek Gabrusewicz) - 27. Piotr Kosiorowski, 21. Piotr Bazler, 15. Patryk Koziara, 9. Marcin Stańczyk (46' 16. Jakub Kabala), 19. Hubert Robaszek (46' 23. Arkadiusz Sojka) - 17. Rafał Wielądek (46' 11. Patryk Kubicki).