Sparing: Bug Wyszków 0-4 Młoda Legia (foto+video)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W Tłuszczu piłkarze Młodej Legii zmierzyli się towarzysko z IV-ligowym Bugiem Wyszków. Podopieczni Dariusza Banasika wygrali 4-0, a sztab szkoleniowy wykorzystał okazję sprawdzając na murawie aż 24 zawodników. W obu połowach oglądaliśmy dwie różne jedenastki. W pierwszej części spotkania pojawili się bardziej doświadczeni gracze. Po zmianie stron trener Banasik dał szansę testowanym piłkarzom oraz zawodnikom Młodych Wilków.

Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć

W składzie Młodej Legii zabrakło większości podstawowych graczy z poprzedniego sezonu - przebywają oni na testach w innych drużynach, kilku leczy kontuzje, a część rozegrała wczoraj mecze z pierwszym zespołem (brakowało m.in. Szumskiego, Bresia, Lisowskiego, Lisieckiego, Augustyniaka, Wasikowskiego, Koseckiego, Żyro, Mikołajczaka, Furmana, Koziary, Kamińskiego, Rajczaka, Wolskiego, Górskiego i odpoczywającego po zakończonych kilka tygodni później meczach juniorów Pogonowskiego). Mimo tego piłkarze Młodej Legii od początku kontrolowali przebieg spotkania dominując na murawie. Do przerwy było 2-0 dla stołecznej ekipy za sprawą Mateusza Rosłonia oraz Michała Efira. Pierwszy otworzył wynik uderzeniem z półobrotu. Futbolówka powędrowała pod poprzeczkę nie dając szans bramkarzowi Bugu na udaną interwencję. Na 2-0 podwyższył Efir wykorzystując dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła. Obie drużyny miały jeszcze po 3-4 korzystne sytuacje, m.in. po stałych fragmentach gry, ale na przerwę podopieczni Dariusza Banasika schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę wyszła zupełnie nowa jedenastka, w której znalazło się miejsce również dla graczy z Młodych Wilków 91/92. Jeden z nich, Jakub Rozwandowicz bezlitośnie wykorzystał błąd obrońcy, który nie zdołał przejąć wykopu Cezarego Osucha; przechwycił bezpańską piłkę i posłał ją z 25 metrów w samo okienko. W ślad za Rozwandowiczem poszedł Mateusz Tietz. Napastnik Młodych Wilków podobnie jak jego kolega z zespołu, przejął futbolówkę przed polem karnym i uderzeniem po ziemi z 15. metra ustalił wynik na 4-0. Obaj strzelcy bramek, jak również Mikołaj Piotrowski, Mateusz Cichocki i Piotr Karniszewski, mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale zakończyło się na czterech golach. Wyszkowianie kilkakrotnie w drugiej połowie groźnie dośrodkowywali, ale większość wrzutek przechwytywali nasi obrońcy i bramkarze. Jedyny strzał w światło bramki w drugiej odsłonie gospodarze oddali dopiero w samej końcówce spotkania, ale Konrad Jałocha nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W spotkaniu wystąpiło czterech testowanych piłkarzy; o ich szansach na wyjazd na zgrupowanie do Bartoszyc Dariusz Banasik nie chciał się póki co wypowiadać.

Bug Wyszków 0-4 Młoda Legia
0-1 17 min. Mateusz Rosłoń (as. Daniel Łukasik)
0-2 37 min. Michał Efir (as. gracz testowany)
0-3 47 min. Jakub Rozwandowicz (as. Cezary Osuch)
0-4 75 min. Mateusz Tietz b.a.

Młoda Legia w meczu z Bugiem Wyszków
I połowa: Skaba - Bochenek, Kumbev, Wysocki, Widejko - Starek, Łukasik, Kopczyński, testowany - Rosłoń, Efir

II połowa: Osuch (67 min. Jałocha) - Kostyra, Cichocki, Michalak, testowany - Karniszewski, testowany, Duda (67 min. Piotrowski), testowany - Tietz, Rozwandowicz (67 min. Broniszewski)