Sokół Sieniawa pokonał Legię Champions

Woytek, źródło: nowiny24.pl - Wiadomość archiwalna

W niedzielę 50-lecie świętował klub Sokół Sieniawa. Na jubileusz przybyła drużyna Legia Champions, w której występują byli zawodnicy stołecznego klubu. Spotkanie pomiędzy zespołami zakończyło się zwycięstwem Sokoła 3-1. Gola dla Legii zdobył Tomasz Sokołowski.

Jak informuje serwis nowiny24.pl, mecz toczony był w spokojnym, dostojnym tempie, a nadkomplet publiczności raz po raz podziwiał sztuczki techniczne zawodników Legii. W pierwszej połowie utytułowanych gości Sokół zaskoczył ambitną i szybka grą, co przełożyło się na trzy gole, w tym dwa z sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron Legia przycisnęła, jednak świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Henryk Łukasiewicz, który nie chciał być gorszy od Macieja Szczęsnego i kilkakrotnie zatrzymał groźne akcje Podbrożnego, Śliwowskiego czy Majaka.

Goście honorowe trafienie zaliczyli dzięki udanej akcji Tomasza Sokołowskiego. Legia mogła zdobyć jeszcze jednego gola, ale Jerzy Podbrożny strzelając rzut karny trafił w poprzeczkę, a że gospodarze w drugiej połowie nie znaleźli recepty na Macieja Szczęsnego, wynik nie uległ zmianie.

Sokół Sieniawa 3-1 (3-0) Legia Champions Warszawa
1-0 - 19 min. Halejcio
2-0 - 35 min. Wulisz
3-0 - 40 min. Pazdan
3-1 - 54 min. Sokołowski

Sokół Sieniawa: Kaczmarek – Mikulski, Paweł Czopik, S. Padiasek, Macina, Paweł Czopik, Boczarski, Zajchowski, Karwacki, Wilusz, Wróbel oraz Halejcio, Bursztyka, Pazdan, Gleń, Łukasiewicz, P. Kowalczyk, K. Padiasek, M. Padiasek, Szewc, Tołpa.

Legia Warszawa: Szczęsny – Mandziejewicz, Jóźwiak, Kruszankin, Kacprzak, Pisz, Michalski, Podbrożny, Śliwowski, Mączka, Cyzio oraz Sokołowski, Majak.

sędziowie: Rafał Greń, Mateusz Warzocha i Daniel Krasowski