Budynek dawnej pływalni Legii nie zostanie wyburzony przynajmniej do września - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy rozbiórka pawilonu basenowego?

Bodziach, źródło: Życie Warszawy / własne - Wiadomość archiwalna

Trzy tygodnie temu informowaliśmy, że dawny budynek pływalni przy ul. Łazienkowskiej nie zostanie rozebrany przed meczem otwarcia z Arsenalem. Powodem są przeciągające się procedury i brak pieniędzy. Zakończono już inwentaryzację konserwatorską, a na temat finansowania rozbiórki rozmowy będą prowadzone w poniedziałek.

"Niemal trzy miesiące trwała inwentaryzacja konserwatorska, którą musieliśmy przeprowadzić na wniosek stołecznej konserwator zabytków" – mówi Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz WOSiR musi znaleźć pieniądze na przeprowadzenie rozbiórki. Nie będzie to łatwe, bowiem w budżecie nie ma na ten cel zarezerwowanych środków. Cała operacja może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. "Na temat finansowania przedsięwzięcia będziemy w poniedziałek rozmawiać z Biurem Rozwoju Miasta" – mówi Kopaniak.

Dopiero po uzyskaniu pieniędzy WOSiR będzie mógł sporządzić projekt rozbiórki i wystąpić do dzielnicy Śródmieście o stosowne pozwolenia. Wiadomo, że nie ma szans, by do rozbiórki doszło przed meczem otwarcia (7 sierpnia), ale i na wrześniową ceremonię otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych (18.09.) raczej nie uda się zdążyć. "Robimy wszystko, co w naszej mocy, jednak jest mało prawdopodobne, abyśmy z rozbiórką zdążyli do września" – przyznaje Kopaniak.

Jak mówił niedawno LL! nadzorujący budowę z WOSiR, Marek Lendzion, na wyburzenie budynku trzeba będzie poczekać ok. 3 miesięcy. Tymczasem Katarzyna Munio, członek miejskiej komisji sportu zauważa, że problemu można było uniknąć, gdyby uporządkowanie terenu wokół stadionu było wpisane w projekt budowy obiektu przy ul. Łazienkowskiej. "Przy realizacji tak dużej inwestycji miasto powinno wcześniej zainteresować się otoczeniem stadionu i zdecydować, jak powinno ono wyglądać" – mówi.Budynek dawnej pływalni Legii nie zostanie wyburzony przynajmniej do września - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.