Sparing: Legia 2-1 ŁKS Łódź

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia pokonała na Łazienkowskiej ŁKS 2-1. W pierwszej niezbyt emocjonującej połowie stroną przeważającą była Legia Warszawa. Gospodarze najczęściej skrzydłami atakowali bramkę strzeżoną przez Bogusława Wyparłę. W 33. minucie między słupkami zastąpił go Paweł Waśków. Wcześniej, w 20. minucie Inaki Astiz ładnie uderzył z główki, ale obrońca zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. Dopiero w 43. minucie przepięknym strzałem popisał się Alejandro Cabral i umieścił piłkę w siatce.

W przerwie w składzie Legii nastąpiły cztery zmiany. Na boisku pojawili się Skaba, Mezenga, Komorowski i Kumbev. W 57. minucie gospodarze podwyższyli na 2-0. Piłkę w polu karnym przy linii
końcowej opanował Miroslav Radović i ładnie dograł po ziemi na 12 metr do wbiegającego Ariela Borysiuka, a ten ładnym strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce. Siedem minut później goście zdobyli kontaktową bramkę po ładnym uderzeniu Tomasza Nowaka. W końcówce świetną okazję z kilku metrów zmarnował Bruno Mezenga, a z trudnej pozycji po rzucie rożnym Żyro trafił w słupek.

Z tego spotkania przeprowadziliśmy relację LIVE!

Legia Warszawa 2-1 (1-0) ŁKS Łódź
1-0 - 43 min. Alejandro Cabral
2-0 - 53 min. Ariel Borysiuk
2-1 - 60 min. Tomasz Nowak

Legia Warszawa: 12. Kostiantyn Machnowskij (46' 88. Wojciech Skaba) - 2. Artur Jędrzejczyk (77' 33. Michał Żyro), 3. Srda Knezević (46' 30. Panče Ḱumbev), 15. Inaki Astiz Ventura, 24. Jakub Wawrzyniak (46' 17. Marcin Komorowski) - 9. Manu, 16. Ariel Borysiuk, 6. Alejandro Ariel Cabral (73' 18. Michał Kucharczyk), 8. Maciej Iwański (73' 28. Maciej Górski), 32. Miroslav Radović (62' 7. Piotr Giza) - 14. Dong Fangzhuo (46' 80. Bruno Mezenga)

ŁKS Łódź: 1. Bogusław Wyparło (33' 33. Paweł Waśków; 63' 12. Marcin Pająk) - 6. Piotr Klepczarek (46' 16. Kamil Bendkowski), 10. Mariusz Mowlik (67' 18. Szymon Salski), 4. Marcin Adamski (46, 20. Artur Gieraga), 22. Adrian Woźniczka - 9. Marcin Smoliński (46' 23. Damian Seweryn), 15. Dariusz Kłus (67' 6. Piotr Klepczarek; 81' 31. Oskar Osowski), 19. Tomasz Nowak (81' 9. Marcin Smoliński), 2. Damian Pawlak (46' 24. Wojciech Mordzakowski) - 21. Rafał Kujawa (46' 3. Ariel Lindner), 11. Marcin Mięciel (66' 21. Rafał Kujawa)

żółte kartki: Jędrzejczyk - Klepczarek