Młoda Legia pokonała Victorię Bartoszyce 6-1 - fot. Natuchna

Sparing: Młoda Legia 6-1 Victoria

Ma(L)ina i Bodziach - Wiadomość archiwalna

Przebywająca na zgrupowaniu w Bartoszycach Młoda Legia pokonała miejscową Victorię 6-1. Do przerwy podopieczni Dariusza Banasika prowadzili już 6-0. Po zmianie stron gospodarze zdobyli gola honorowego. Jeszcze dziś o godzinie 18 legioniści rozegrają drugi mecz - przeciwnikiem będzie Olimpia Elbląg.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia

W porannym meczu skład Młodej Legii został oparty niemal wyłącznie na graczach testowanych oraz Młodych Wilkach aspirujących do składu drużyny występującej w Młodej Ekstraklasie. Po raz pierwszy szansę otrzymali trzej gracze Płomienia Ełk: Hubert Molski, Karol Mroczkowski (obaj z rocznika 1991) i o dwa lata młodszy Mateusz Rostek.

Natomiast w barwach Victorii w II połowie bronił bramkarz Legii - Jakub Chrostowski. Ten nie wpuścił żadnego strzału swoich kolegów. Pierwsza połowa stała jednak pod znakiem zdecydowanej przewagi graczy Legii, którzy dzięki płynnie przeprowadzanym akcjom raz po raz stwarzali zaagrożenie pod bramką Victorii. Sześć zdobytych w tej części goli praktycznie przesądziło losy spotkania. Druga połowa przebiegała już w nieco wolniejszym tempie - dla wielu graczy 90 minut gry w takiej temperaturze, na obecnym etapie przygotowań, to było jeszcze zbyt wiele. Bramki dla Legii zdobyli: Marcin Bochenek (dwie), Dawid Duda, Piotr Karniszewski i Mateusz Tietz; szósty gol dla Legii wpadł po traifeniu samobójczym. Honorowe trafienie dla Victorii zdobył Hubert Lis.

Młoda Legia: Konrad Jałocha - Marcin Bochenek, Piotr Augustyniak (46' Hubert Molski), Mateusz Cichocki, Paweł Oleksy - Piotr Karniszewski (46' Mateusz Rostek), Dawid Duda, Piotr Piekarski, Krystian Puton - Paweł Broniszewski, Mateusz Tietz (46' Karol Mroczkowski).