Mecz z Lorient zakończy zgrupowanie we Francji - fot. Mishka

FC Lorient na zakończenie

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Meczem z FC Lorient legioniści zakończą dwutygodniowe zgrupowanie we Francji. W dotychczasowych spotkaniach "wojskowi" przegrali 1-4 z Bordeaux, zremisowali 2-2 z Paris Saint-Germain oraz przegrali 0-1 z FC Rennes. Pojedynek z Lorient będzie więc okazją do odniesienia pierwszej wygranej na francuskiej ziemi. O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo.
Choć w dotychczasowych meczach kontrolnych drużyna Lorient wygrywała tylko dwa razy, to w jednym z nich pokonała poprzedniego rywala Legii Rennes 2-1. W sezonie 2009/2010 najbliższy sparingpartner "wojskowych" zajął siódme miejsce w tabeli. Z zespołów, z którymi gracze Macieja Skorży rywalizują podczas zgrupowania, wyższą pozycją może pochwalić się tylko Girondins Bordeaux, z którym Legia przegrała 1-4.

Największym osłabieniem Lorient przed dzisiejszym meczem jest brak najskuteczniejszego napastnika Kevina Gameiro. 23-letni gracz, który w poprzednim sezonie zdobył 17 bramek, nabawił się kontuzji w spotkaniu kontrolnym z Rennes i czeka go miesiąc przerwy. Na boisku nie pojawi się także Laurent Kościelny, który na początku lipca został piłkarzem Arsenalu Londyn i z Legią będzie mógł spotkać się dopiero 7 sierpnia na Łazienkowskiej.

W przerwie między sezonami drużynę Lorient wzmocnili 19-letni pomocnik Francis Coquelin, 17-letni pomocnik Remi Mulumba, 19-letni pomocnik Mathias Autret, 26-letni defensywny pomocnik Jacques-Alaixys Romao, 22-letni środkowy obrońca Bruno Ecuele Manga oraz 21-letni obrońća Lamine Kone. Nie ma za to jedynego reprezentanta Lorient na niedawnych mistrzostwach świata w RPA. Yazid Mansouri co prawda nie zagrał na mundialu nawet minuty w barwach Algierii, ale nie przeszkodziło mu to przenosinach do katarskiej drużyny Al-Sailiya.

W ostatnim meczu sparingowym Lorient pokonało Rennes 2-1. Najbliższy rywal Legii wystąpił w następującym składzie:
Skład FC Lorient: Cappone - Morel, (63' Le Lan) – Baca (63' Sosa), Ecuele (63' Genton), Bourillon (90' Ecuele), Mvuemba (63' Robert), Doukouré (63' Mulumba), Diarra (63' Monterrubio), Amalfitano (90' Mvuemba), Gameiro (74' Sakuwaha), Fanchone (63' Dubarbier)

Spotkanie z Lorient będzie ostatnim akcentem zgrupowania legionistów w Carnac. Początek meczu o godzinie 19:00. Tradycyjnie zapraszamy na naszą relację LIVE!.