REKLAMA
REKLAMA

Historia stadionu: Niezłe zaplecze szermierzy pół wieku temu

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W ostatnich tygodniach rozebrana została trybuna Kryta. Ta kiedyś służyła nie tylko kibicom i piłkarzom Legii, ale także wielu legijnym sekcjom, o czym pisaliśmy już w poprzednich częściach historii stadionu. Tam także swoją siedzibę mieli szermierze Legii - sekcja, która w latach 50-tych radziła sobie doskonale.
Sekcja posiadała świetnie wyposażoną w sprzęt szermierczy salę oraz szatnię. Zawodnicy po treningu korzystać mogli z gorących pryszniców (co wówczas nie było wcale normą w innych klubach). Przy sali znajdowała się świetlica powstała z inicjatywy majora A. Przeździeckiego, przy pomocy finansowej zarządu klubu. Dekoracje wykonali sami zawodnicy.

Świetlica wyposażona została w radio, adapter oraz gry, które pozwalały zawodnikom odpocząć po treningach.

Magazynek sekcji był bogato wyposażony w sprzęt szermierczy - zwykły i elektryczny. Sekcja posiadała jako jedna z niewielu w Polsce, obok aparatów szpadowych, także aparaty floretowe, pozwalające zawodnikom na właściwe opanowanie sposobu walki floretem elektrycznym.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.