Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Środa, 4 sierpnia 2010 r. godz. 14:30

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Historia stadionu: Niezłe zaplecze szermierzy pół wieku temu

Bodziach

W ostatnich tygodniach rozebrana została trybuna Kryta. Ta kiedyś służyła nie tylko kibicom i piłkarzom Legii, ale także wielu legijnym sekcjom, o czym pisaliśmy już w poprzednich częściach historii stadionu. Tam także swoją siedzibę mieli szermierze Legii - sekcja, która w latach 50-tych radziła sobie doskonale.


Sekcja posiadała świetnie wyposażoną w sprzęt szermierczy salę oraz szatnię. Zawodnicy po treningu korzystać mogli z gorących pryszniców (co wówczas nie było wcale normą w innych klubach). Przy sali znajdowała się świetlica powstała z inicjatywy majora A. Przeździeckiego, przy pomocy finansowej zarządu klubu. Dekoracje wykonali sami zawodnicy.

Świetlica wyposażona została w radio, adapter oraz gry, które pozwalały zawodnikom odpocząć po treningach.

Magazynek sekcji był bogato wyposażony w sprzęt szermierczy - zwykły i elektryczny. Sekcja posiadała jako jedna z niewielu w Polsce, obok aparatów szpadowych, także aparaty floretowe, pozwalające zawodnikom na właściwe opanowanie sposobu walki floretem elektrycznym.


przeczytaj więcej o: ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!