Sparing: FC Lorient 0-1 Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W ostatnim sparingu podczas francuskiego zgrupowania Legia Warszawa wygrała 1-0 z drużyną FC Lorient. Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry drugiej połowy - po dośrodkowaniu Manu, Marcin Komorowski wpakował piłkę do bramki gospodarzy.

W pierwszej jedenastce Maciej Skorża postawił w większości na zawodników, którzy będą musieli walczyć o miejsce w składzie. Od pierwszej minuty podobnie jak z Rennes zagrali Marijan Antolović, Jakub Wawrzyniak i Artur Jędrzejczyk. W bramce bezbłędnie spisywał się Antolović - trzykrotnie wyszedł obronną ręką w bardzo groźnych sytuacjach gospodarzy. Mecz nie stał jednak na zbyt wysokim poziomie. W drugiej połowie Lorient ruszyło do ataku i zmarnowało kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia. Legionistom sprzyjało jednak szczęście i dobrze broniący Kostia Machnowskij.
Pół godziny przed końcem warszawski szkoleniowiec postanowił wzmocnić siłę drużyny i na murawie pojawili się Vrdoljak, Borysiuk, Cabral i Komorowski.

Jedyna bramka padła w doliczonym czasie gry drugiej połowy, kiedy to Rybus ładnie wypatrzył na prawej stronie Manu, który z kolei idealnie dośrodkował na piąty metr do wbiegającego Marcina Komorowskiego. "Komor" dostawił tylko nogę i wpakował piłkę do siatki. Chwilę później doszło do bójki piłkarzy obu drużyn, ale arbiter nie ukarał nikogo kartkami.

Z tego spotkania przeprowadziliśmy relację LIVE!

FC Lorient 0-1 (0-0) Legia Warszawa
0-1 - 91 min. Marcin Komorowski

FC Lorient: 1. Lionel Cappone - 2. Franco Sosa, 6. Gregory Bourillon (45' 13. Sebastian Dubarbier, 85' 28. Gabriel Penalba), 27. Bruno Ecuele Manga, 15. Jeremy Morel (77' 14. Arnaud Le Lan) - 8. Yann Jouffre (66' 10. Olivier Monterrubio), 4. Jacques-Alaixys Romao, 7. Arnold Mvuemba (77' 21. Cheick Doukoure), 11. Sigamary Diarra (66' 29. Fabien Robert) - 12. James Fanchone (66' 23. Mathias Autret), 18. Morgan Amalfitano.

Legia Warszawa: 1. Marijan Antolović (46' 55. Kostiantyn Machnowskyj) - 2. Artur Jędrzejczyk (74, 23. Srđa Kneżević), 13. Lucien Owona-Ndong (46' 26. Pance Kumbev), 24. Jakub Wawrzyniak, 30. Michał Żyro (61' 17. Marcin Komorowski) - 20. Sebastian Szałachowski (61' 9. Manú), 8. Maciej Iwański (74' 31. Maciej Rybus), 7. Piotr Giza (61' 21. Ivica Vrdoljak), 32. Miroslav Radović (61' 27. Alejandro Ariel Cabral) - 18. Michał Kucharczyk (61' 16. Ariel Borysiuk), 14. Dong Fangzhuo (46' 28. Maciej Górski, 74' 80. Bruno Mezenga).