Sparing: Młoda Legia 1-1 Pogoń Siedlce

źródło: własne / mkppogonsiedlce.pl - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś w Ciechanowie sparingu Młoda Legia po wyrównanym i zaciętym meczu zremisowała 1:1 z III-ligową Pogonią Siedlce. Legioniści objęli tuż przed przerwą prowadzenie po golu Kacpra Starka. 10 minut po zmianie stron wyrównał Marek Kaliszewski. Na kwadrans przed końcem trenerzy Legii zdecydowali się przerwać mecz, obawiając się o zdrowie zawodników wobec bardzo brutalnej gry.

W sparingu wystąpili głównie gracze, którzy grali na wiosnę nieco mniej, bądź testowani, jak również zawodnicy Młodych Wilków 91 i 92 aspirujący do składu. Wobec ostrej gry trener Banasik nie zdecydował się jeszcze wprowadzić na boisko gotowego teoretycznie do gry Eryka Stocha, któremu dopiero 3 tygodnie temu wyjmowano ze złamanej w zeszłym roku nogi śruby, a niedawno zdjęto szwy po tej operacji. Skład uzupełnili bardziej doświadczeni Adam Banasiak i Piotr Augustyniak.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale z lekką przewagą Legii. Blisko zdobycia gola był Kacper Starek, który po chwili padł w polu karnym, sędzia jednak nie zdecydował się na przerwanie gry; inaczej było, gdy sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Rozwandowicz - arbiter uznał, że był on na pozycji spalonej. W drugiej części gry 2-3 niezłe okazje stworzyli sobie siedlczanie i wykorzystali jedną z nich. Niestety, niepanujący zupełnie nad sytuacją na boisku arbiter nie był w stanie zapobiec rosnącej brutalizacji i nerwowości w grze z obu stron, co doprowadziło do przerwania gry po jednej z przerw na uzupełnienie płynów. Jutro o 14 w Piasecznie drugi sparing, w którym zagra podstawowy skład Legii ME.

Młoda Legia 1-1 (1-0) Pogoń Siedlce
1-0 43 min. Kacper Starek (as. Adam Banasiak)
1-1 55 min. Marek Kaliszewski

Legia: Osuch (46' Chrostowski) - Bochenek, Cichocki, Augustyniak, Widejko - Starek, Duda (46' gracz testowany), Kopczyński (46' gracz testowany), Broniszewski (46' Pogonowski) - Banasiak - Rozwandowicz.

Pogoń: Kozaczyński jr - Stromecki, Borowickij, Rodak, Ba (65' Markowski) - Kaliszewski, Agu, Paczkowski (46' Wędzyński), Grochowski (46' Jezierski) - Komosa (46' Dziewulski), Kruk (46' Konasiuk, 60' Pucyk)