Młoda Legia najbliższy sezon rozegra na stadionie Legionovii - fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA

Młoda Legia będzie grać w Legionowie

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Już w następną sobotę gracze Młodej Legii zainaugurują rozgrywki sezonu 2010/2011 Młodej Ekstraklasy wyjazdowym meczem z Cracovią. W najbliższych miesiącach legionisci będą spotkania domowe rozgrywać na Stadionie Miejskim w Legionowie. W piątek została podpisana stosowna umowa pomiędzy przedstawicielami KP Legia, a gospodarzami obiektu.

Przenosiny na stadion Legionovii stały się konieczne z uwagi na trwające na stadionie Legii prace budowlane powodujące utrudnienia w korzystaniu z szatni i zaplecza. Również troska o - nie najlepszy wiosną - stan płyty boiska przy Łazienkowskiej, na której odbywać się będą nie tylko spotkania Ekstraklasy, ale i inne imprezy sportowe, nakazywała ograniczenie obciążenia boiska meczami.

Obiekt przy ulicy Parkowej 27a jest bardzo dobrze wyposażony, dysponuje dobrą płytą główną i boiskiem treningowym ze sztuczną nawierzchnią, nowoczesną trybuną na blisko 1800 miejsc i umożliwia przeprowadzenie transmisji telewizyjnych z meczów, co jest jednym z koniecznych wymogów. Komisja licencyjna Ekstraklasy S.A. dopuściła stadion w Legionowie do rozgrywek i niewykluczone, że legioniści spędzą tam cały sezon.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.