Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Dwa zwycięstwa, dwie porażki. To bilans naszych przyjaciół w ten weekend. Komplet punktów zdobyli drugoligowcy - Zagłębie Sosnowiec oraz Olimpia Elbląg. Co ciekawe, obie ekipy wygrały swe mecze na wyjeździe. Nie udał się wyjazd "Portowców" do Świnoujścia. Natomiast przyjaciele z Hagi ponownie przegrali 1-3.

II liga: Ruch Zdzieszowice 0-1 Zagłębie Sosnowiec
Komplet zwycięstw Zagłębia! Nasi przyjaciele w trzecim ligowym meczu zdobyli komplet punktów w wyjazdowej potyczce z Ruchem Zdzieszowice. Jedyną bramkę, która okazała się trafieniem na wagę zwycięstwa, zdobył w pierwszej połowie Vladimir Bednar.

II liga: Ruch Wysokie Maz. 0-2 Olimpia Elbląg
Pierwszą wygraną odnieśli gracze Olimpii. Po dwóch remisach, przyszedł czas na zwycięstwo. Jako pierwszy do siatki trafił Matej Rożnik dzięki czemu nasi przyjaciele schodzili na przerwę ze skromnym prowadzeniem. Po zmianie stron Grzegorz Miecznik dobił gospodarzy ustalając rezultat na 2-0.
Po 3. kolejkach elblążanie zajmują 5. miejsce w II lidze wschodniej.

I liga: Flota Świnoujście 1-0 Pogoń Szczecin
Drugi ligowy wyjazd "Portowców" i drugi powrót do Szczecina z pustymi rękoma. Pogoń przegrała w lokalnych derbach z Flotą, a jedyną bramkę zdobył Charles Nwaogu. Tym samym nasi przyjaciele plasują się na 10. miejscu na zapleczu ekstraklasy.

Eredivisie: Den Haag 1-3 Roda Kerkrade
W drugim ligowym meczu piłkarze z Hagi ponieśli kolejny raz porażkę 1-3. Tydzień temu na wyjeździe z Twente, teraz u siebie z Rodą. Co ciekawe, nasi przyjaciele ponownie jako pierwsi objęli prowadzenie. W 4. minucie Frantisek Kubik pokonał Przemysława Tytonia. Jednak kolejne bramki zdobywali rywale. Już w 12. minucie prowadzili 2-1, a w drugiej połowie przypieczętowali zwycięstwo.
Po dwóch kolejkach Den Haag zajmuje przedostatnie miejsce w lidze.