Statystyki w meczu z Cracovią

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Po dramatycznej końcówce legioniści pokonali Cracovię Kraków 2-1 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2010/2011. Choć walka o komplet oczek trwała do ostatniej sekundy, meczowe statystyki pokazują, że "wojskowi" byli stroną dominującą. Szczególnie w drugiej połowie meczu przewaga graczy Macieja Skorży była wyraźna. Poniżej przedstawiamy szczegółowe statystyki poniedziałkowego spotkania.

Pierwszy ligowy mecz Legii na nowym stadionie rozpoczął się od szybko straconej bramki. Wraz z upływem czasu legioniści zdobywali jednak przewagę. W całym spotkaniu oddali 20 strzałów na bramkę Marcina Cabaja. Rywale Marijana Antolovicia nękali tylko osiem razy. Aż sześć uderzeń piłkarzy "Craxy" zmierzało w światło bramki. Legioniści mieli o dwa celne strzały więcej.

Wśród "wojskowych" prym strzelecki wiódł Takesure Chinyama. Napastnik z Zimbabwe aż sześć razy próbował zaskoczyć Cabaja. Pięć razy bramkarza Cracovii niepokoił Bruno Mezenga. Napastników wyręczył jednak obrońca Marcin Komorowski z jednym strzałem i pomocnik Maciej Iwański z dwoma uderzeniami.

Legioniści popełnili też więcej fauli od rywali. W samej pierwszej połowie "wojskowi" popełnili tylko o jedno przewinienie mniej niż Cracovia przez cały mecz. Obie drużyny częściej przekraczały przepisy w pierwszej połowie spotkania.

Najwięcej fauli na swoim koncie zapisał duet Ivica Vrdoljak i Marcin Komorowski. Obydwaj przekraczali przepisy po trzy razy. W poniedziałkowy wieczór przepisy przekroczyło w sumie ośmiu graczy Legii.

Rywale najczęściej faulowali Manu. Portugalski pomocnik Legii był ofiarą co drugiego przewinienia piłkarzy "Craxy" i faulowany był pięć razy. Pozostałe przewinienia popełnione były na czterech graczach "wojskowych".

W meczu z Cracovią legioniści zanotowali więcej strat niż odbiorów. Tych pierwszych było 54, a drugich 47. Dziesięć razy akcje rywali przerywał Ivcica Vrdoljak. Po osiem razy piłkę Cracovii odbierali Jakub Wawrzyniak i Artur Jędrzejczyk.

W stratach prym tradycyjnie wiedli zawodnicy ofensywni. Bruno Mezenga i Takesure Chinyma mieli łącznie 13 strat. Martwi kolejny mecz z dużą liczbą strat w wykonaniu Manu. Strat nie zanotował tylko Antolovic i Radović.