Grali przyjaciele

Po dobrym meczu piłkarze Olimpii Elbląg zdobyli trzy punkty w ważnym spotkaniu z Jeziorakiem. Wydaje się, że nasi przyjaciele mają szansę w końcu powalczyć o awans do I ligi. Niestety słaby mecz rozegrało po raz kolejny walczące o awans Zagłębie, które u siebie przegrało z Chojniczanką. Juventus pokonał na wyjeździe Sturm Graz po golu w doliczonym czasie gry. Wcześniej sędzia nie uznał trzech bramek dla "Starej Damy".
II liga: Olimpia Elbląg 1-0 Jeziorak Iława
Olimpia Elbląg wygrała ważne spotkanie z Jeziorakiem Iława. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 30. minucie Michał Pietroń. Środowy występ ZKS-u mógł się podobać - zawodnicy walczyli na całym boisku i zasłużenie zwyciężyli. Olimpia awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 0-2 Chojniczanka Chojnice
Wydawało się, że Zagłębie jest na fali, a tymczasem straciło punkty z beniaminkiem z Chojnic. Obie bramki dla gości padły po przerwie. Najpierw w 59. minucie Mikołajczyk, dobijając strzał Pestki, pokonał Bensza, a 7 minut przed końcem gry, wynik ustalił Szymon Gibczyński. W tym meczu sosnowiczanie zagrali bez kontuzjowanych Marcina Folca i Adriana Marka. W sobotę Zagłębie zagra na boisku lidera z Grudziądza. Obecnie Zagłębie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, z trzy punktową stratą do Olimpii.

Liga Europy: Sturm Graz 1-2 Juventus Turyn
W pierwszym spotkaniu 4. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy, Juventus wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 2-1. Zwycięstwo "Starej Damie nie przyszło łatwo. Co prawda goście już w 15 minucie objęli prowadzenie - po trafieniu Bonucciego z podania Diego. Warto dodać, że sędzia nie uznał aż trzech bramek strzelonych przez Juve. Jeszcze przy stanie 0-0, odgwizdywał spalone przy trafieniach Lanzafame i Amauriego. Arbiter nie uznał także gola już przy stanie 0-1, w 55 minucie zdobytego przez Lanzafame. I tak, 9 minut przed końcem Schildenfeld głową doprowadził do wyrównania.

Juventus ruszył do ataku i dwa razy bliski szczęścia z wolnych był Del Piero (za drugim razem piłka trafiła w słupek). Zwycięskiego gola zdobył w doliczonym czasie gry Amauri, który głową wykorzystał dośrodkowanie Del Piero.