Fenerbahce Stambuł potrzebuje stopera - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Choto nadal celem Fenerbahce

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Choć sprawa rzekomego transferu Dicksona Choto do Fenerbahce Stambuł pojawia się w tureckich mediach od końca kwietnia, to zdaniem prasy nad Bosforem Fenerbahce nadal jest zainteresowane pozyskaniem legionisty. Tym razem dyrektor sportowy tureckiej drużyny Aykut Kocaman ma się zastanawiać pomiędzy wyborem piłkarza Legii, a wypożyczonym z Dynama Kijów do AS Saint-Etienne senegalskim obrońcą Pape Diakhate.
Na korzyść "Dixiego" ma przemawiać jego wartość rynkowa. Zdaniem serwisu fotospor.com legionista kosztowałby od 1,5 do 2 milionów euro. Wcześniej pojawiały się informacje o 3 milionach euro, ale tyle Turcy nie chcą zapłacić. Dynamo Kijów na sprzedaży Diakhate chce zaś zarobić aż 4 miliony euro.

Zakup stopera jest obecnie celem transferowym Fenerbahce numer jeden. Serwis turktime.com przytacza długą listę zawodników, którzy są brani pod uwagę przy ewentualnym transferze. Są na niej Dickson Choto i wspomniany Pape Diakhate. Oprócz nich wymienia się także Alfreda N'Diaye z Nancy, Madjida Bougherra z Glasgow Rangers, Ivana Cordobę z Interu, Jana Vertonghen a z Ajaxu Amsterdam oraz Danyego Nounkeu z Tolouse FC.

Zdaniem tureckich mediów legionista i gracz Dynama Kijów są najbliżej przejścia do Fenerbahce.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.