Młodzież: mecze weekendowe (akt)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Oprócz meczów o Mistrzostwo Polski U-15, młodzi legioniści uczestniczyli dziś w różnych towarzyskich meczach i turniejach. Młode Wilki 95 pokonały 2-1 Galatasaray i zajęły 3. miejsce w turnieju rozgrywanym w Rumunii. Gracze z rocznika 94 pokonali 5-2 Wisłę Płock, a to samo, tylko w stosunku aż 11-0, uczynili ich młodsi koledzy z zespołu młodzików '98.

Mecz trampkarzy starszych CWKS Legii ze Świtem Nowy Dwór ostatecznie nie doszedł do skutku.

Turniej U-16 "Puchar Gwiazdy Wschodu", Konstanca

W meczu o trzecie miejsce podopieczni Roberta Lewandowskiego spisali się doskonale, pokonując 2-1 renomowany Galatasaray. Dopiero w tym meczu, w samej jego końcówce, stracili pierwszego gola w całym turnieju (z półfinale odpadli dopiero po rzutach karnych), co mówi wiele o dobrej grze naszej defensywy. Skuteczność również była w dniu dizsiejszym silną stroną Młodych Wilków. Turcy wprawdzie atakowali z furią, ale ich akcje ofensywne był przeważnie rozbijane w okolicy 20. metra. Legioniści stworzyli sobie więcej okazji brmakowych, zdobyli dwie bramki i gol kontaktowy na 5 minut przed końcem gry nie mógł już odebrać Młodym Wilkom 95 miejsca na podium. Warto dodać, że legioniści wystąpili w tym meczu osłabieni brakiem kilku zawodników narzekających na mniej lub bardziej dokuczliwe urazy. W finale Akademia G. Hagiego zmierzyła się z Partizanem Belgrad, a zwyciestwo 1-0 dało gospodarzom końcowy triumf.

Legia 95 2-1 (0-0) Galatasaray Stambuł 95
1-0 42 min. Przemysław Chmielewski as. Jakub Waszkiewicz
2-0 60 min. Kamil Wilimowski as. Aleksander Jagiełło
2-1 65 min. Berk Yilmaz

Legia: Śmiłowski - Waszkiewicz, Kucharski, Wilimowski, Kamiński - Jagiełło, Stolarz, Dziewicki (Zakrzewski [96]), Piwowarczyk (Juźwik) - Parobczyk - Chmielewski (Śmigielski)

Sparingi:

Dolcan Ząbki 94 2-0 (1-0) CWKS Legia 94
1-0 Mariusz Ciechomski
2-0 Oskar Bajkowski

W pierwszym sparingu po zakończeniu obozu legioniści zmierzyli się z doskonale znaną z wielu meczów i sparingów drużyną Dolcanu. W pierwszej połowie gra była zacięta, ale częściej pod bramką Legii znajdowali się ząbkowianie, wykorzystując nie do końca dobrą grę obronną całej durżyny "Wojskowych". Pod koniec pierwszej połowy Ciechomski wyszedł sam na sam i nie zmarnował okazji, strzelając gola dla drużyny z Ząbek. Po przerwie lepiej weszli w grę legioniści i za sprawą Dawida Pydyna i Krystiana Kopcia byli blisko wyrównania, niestety gola nie udalo się zdobyć. Gracze Dolcanu odzyskali inicjatywę i zaczęłi sobie ponownie stwarzać dogodne okazje. Po jednej z nich, w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki CWKS Legii skierował Oskar Bajkowski, ustalając wynik meczu na 2-0. W grze Legii było jeszcze widać zmęczenie niedawnym obozem; oby jednak tytaniczny wysiłek włożony tego lata w przygotowania opłacił się w trakcie sezonu.

We wtorek, w ostatnim sparingu przedsezonowym, formę podopiecznych Łukasza Winka sprawdzi kolejny beniaminek I Ligi Mazowieckiej, Ursus. Warto dodać, że kadra CWKS wzmocniła się w ostatnich dniach poważnie bramkarzem występującym dotąd w praskiej Błyskawicy, Dariuszem Przysową, znanym także z występów w reprezentacji Mazowsza.

Wisła Płock 94 2-5 (0-0) Legia 94
Gole dla Legii: Przemysław Żegleń x2, Dominik Ochman (karny), Mateusz Janusiewicz, Norbert Misiak

Legia: Brzeziański - Przysowa, Sokołowski, Ochman, Czaplicki - Masiak, Pielaciński, Turzyniecki, Kurowski - Żegleń, Sosnowski (Janusiewicz)

Legioniści z konieczności (sześciu zawodników nie mogło z różnych przyczyn wziąć udziału w sparingu) pojechali do Płocka w zaledwie 12-osobowym składzie. Mecz służył w pierwszym rzędzie przećwiczeniu gry obronnej, w szczególności radzenia sobie z przeciwnikiem na własnej połowie boiska. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej gole posypały się jeden za drugim. Mimo okrojonego składu Legia zagrała całkiem nieźle, choć naszych graczy stać na jeszcze lepszą grę.

Wisła Płock 98 0-11 Legia 98
grano 3x25 minut
Gole: Aleksander Waniek x4, Mateusz Leleno x2, Cezary Sauczek x2, Adrian Jabłoński, Wiktor Wiszorowski, Patryk Kaniecki.

Legia: Ceran - Gregorczuk, Orłowski, S. Ławcewicz - Leleno, Żyro, Wojtkowski, Korczakowski - Jabłoński oraz Balawejder - Dróżdż, Sauczek, Kaniecki, Wiszorowski, Kijewski, Waniek.

Mimo nieco chaotycznego początku (widać było, że są to pierwsze mecze dla obu drużyn w 9-osobowych składach) szybko okazało się, że legioniści nie zamierzają stosować taryfy ulgowej. Dzięki szybko rozgrywanym akcjom raz po raz przedostawali się pod bramkę Nafciarzy i uzyskiwali kolejne trafienia. Gdyby skuteczność była lepsza, mogło się zakończyć na więcej niż 11 golach. Cztery trafienia uzuskał Aleksander Waniek, a po dwa Mateusz Leleno i Czarek Sauczek. Za tydzień o 18 legioniści zmierzą się z SMS Łodź, a w środę - z KS Piaseczno.