Oprawa Korony w Bytomiu - fot. mks-korona-kielce.pl
REKLAMA
REKLAMA

Na stadionach: (...) widać, że ćwiczą na siłowni

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W minionym tygodniu na pięciu stadionach wypełnione zostały sektory gości. Wisła ustanowiła rekord na Widzewie, a Ruch tradycyjnie w sporym nadkomplecie zawitał do Bełchatowa. Policja nie zezwoliła jednak na wpuszczenie więcej niż 380 Niebieskich i ostatecznie ok. 900 osób dopingowało Ruch spod stadionu.
Fani Lechii natomiast kontynuują protest.

Do tej pory kielczanie słynęli głównie z opraw prezentowanych na swoim stadionie. W Bytomiu pokazali, że i wyjazdowe choreo nie jest im obce. W niższych ligach dobrze w Łęcznej pokazał się GKS Katowice.

W europejskich pucharach Lech ma szansę na przedłużenie swojej przygody o kilka meczów. Lechici w Dniepropietrowsku pokazali się z dobrej strony. "Wjazdy z bramą" zazwyczaj miały miejsce na stadionach. Lech natomiast w ten sposób pokonał... kontrolę paszportową - by zaoszczędzić czas. Komentujący mecz Lecha w Polsacie nie mógł się nadziwić tężyźnie poznaniaków, którzy dopingowali bez koszulek.

Przed nami mecze w Pucharze Polski, z których najciekawiej zapowiada się pojedynek Zawiszy z Widzewem. Łodzianie otrzymali tysiąc biletów. W weekend kolejne mecze ligowe.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legialive.pl - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:
Na wyjazd do Gdańska nie pojechała Jagiellonia. Lechia nie po raz pierwszy wykazała się biurokratycznym podejściem i nie wysłała biletów do Białegostoku.

Polonia Warszawa 2-1 Zagłębie Lubin (100).
Słaby wyjazd Zagłębia na Konwiktorską. W sektorze gości pojawiło się około stu fanów z Lubina z flagą "Na wyprawie". Zagłębie początkowo wykupiło 85 biletów, pozostali nabyli je na miejscu. Gospodarzy mniej w młynie niż na meczu z Legią. Zaprezentowali kartony i sektorówkę nawiązującą do Powstania Warszawskiego. Poloniści mobilizują się na wyjazd na RTS - w ich młynie wisiał trans "Wszyscy do Łodzi!".

Śląsk Wrocław 0-1 Legia Warszawa (550).
Fani Legii w nadkomplecie stawili się w sektorze gości we Wrocławiu. Co ciekawe, po raz pierwszy od dawna bilety sprzedawali i SKLW, i klub. Znacznie większym zainteresowaniem cieszyły się zapisy kibicowskie. Klub sprzedał zaledwie 5 biletów i resztę wejściówek przekazał Stowarzyszeniu. Do Wrocławia legioniści pojechali pociągiem specjalnym. W sektorze gości wywieszono odrestaurowaną flagę "Warriors". Gospodarze przygotowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki i transparentu tworzącego hasło "Przyjdź na Oporowską, a w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz". Obie strony z bardzo przeciętnym dopingiem. Nie brakowało wzajemnych uprzejmości. Przed meczem Śląsk pod adresem Legii skandował "Walterowcy" i "ITI sp...".

GKS Bełchatów 3-2 Ruch Chorzów (900).
Tak jak można się było spodziewać, w Bełchatowie pojawiło się znacznie więcej chorzowian, niż przyznano im biletów. Choć działacze GKS-u nie mieli nic przeciwko wpuszczeniu wszystkich na stadion, zgody na to nie wyraziła policja. Ostatecznie wszyscy fani Ruchu i Widzewa (głównie FC Bełchatów) nie weszli na stadion i prowadzili doping zza ogrodzenia. Młyn gospodarzy bardzo skromny. Wisiał w nim trans "Wszyscy na Legię!".

Widzew Łódź 0-1 Wisła Kraków (801).
Ponad 8 setek wiślaków pojawiło się w sektorze gości na Widzewie, co jest najlepszym wynikiem Wisły na tym stadionie. Wraz z wiślakami zasiedli przedstawiciele zgód - Śląsk (10), Lechia (6) i Unia Tarnów (5). Krakowianie na wyjazd pojechali pociągiem specjalnym. W czasie meczu prowadzili głośny doping oraz zaprezentowali małą sektorówkę z hasłem "To my kibole" oraz transparent "Kiełbasy nie lubimy, wylewamy colę...". Wisła wywiesiła 8 flag, w tym dwie Śląska.

Polonia Bytom 0-1 Korona Kielce (800).
Dobry wyjazd Korony do Bytomia. Kielczanie wywiesili 5 flag. Doping rozpoczęli dopiero od 40 minuty, kiedy większość znalazła się już na sektorze. Przyjezdni machali flagami na kiju i zaprezentowali malowaną sektorówkę oraz transparent z hasłem "Korona Kielce. Teraz my uderzamy!". Gospodarze zaprezentowali sektorówkę.

Arka Gdynia 2-0 Górnik Zabrze (164).
Do Trójmiasta pojechało 164 fanów Górnika. 104 osoby weszły na stadion, pozostali udali się na plażę w Sopocie. W sektorze gości bardzo dobra zabawa przez całe spotkanie. Wywieszono również płótno "Będziemy z Tobą aż do śmierci". Arka podziękowała zawodnikowi, który zakończył piłkarską karierę, wywieszając transparent z jego podobizną i hasłem "Uli dziękujemy". Arkę wspierały delegacje Polonii Bytom, Cracovii i Zagłębia Lubin.

Lech Poznań 5-0 Cracovia Kraków (200).
Skromna liczba Pasów na meczu zgody w Poznaniu. Fani z Krakowa zajęli jeden z sektorów w narożniku, gdzie wywiesili 4 flagi. Gospodarze z dobrym dopingiem, bez oprawy.

Lechia Gdańsk 1-2 Jagiellonia Białystok (-).
Działacze Lechii nie po raz pierwszy pokazali biurokratyczne podejście i nie przyznali Jagiellonii biletów, ze względu na zbyt późne zgłoszenie zapotrzebowania. Białostoczanie dowiedzieli się o tym fakcie w trakcie załatwiania pociągu specjalnego. Ostatecznie wyjazd nie doszedł do skutku, bo Lechia mimo wielu prób, nie zmieniła zdania. Ostatecznie na sektorach gospodarzy pojawiła się skromna grupa Jagi (10 osób). Lechia wywiesiła transparent "www.lechia-protest.pl".

Legia Warszawa 2-1 Cracovia (350). - zaległy
W poniedziałek na Łazienkowskiej pojawiło się 16 tysięcy fanów, w tym 350 kibiców gości. Przyjezdnych wspierało stu fanów Polonii. W sektorze gości wywieszono łącznie 5 płócien. Doping Cracovii słabo słyszalny. Legia z dobrym dopingiem i licznym młynem (wypełniony do ostatniego miejsca). W czasie meczu gospodarze skandowali "Bójcie się chamy, my na trybuny wracamy".

I liga:

Górnik Łęczna - GKS Katowice (304).
GKS wykorzystał całą pulę biletów i stawił się w Łęcznej w 304 osoby. Wraz z nimi Górnik (2), Banik (2) i JKS Jarosław (1). Przyjezdni, ubrani byli w żółte koszulki, prowadzili dobry doping przez cały mecz.

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin (146).
Na daleki wyjazd do Nowego Sącza pojechało 140 fanów Pogoni, których wspierało 6 legionistów. Szczecinianie dopingowali sporadycznie, raz na jakiś czas wymieniając się "uprzejmościami" z miejscowymi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Wodzisław (40).
Chociaż na stadionie w Bielsku nadal nie są przyjmowani kibice gości (i tak pewnie będzie jeszcze przez rok), na trybunach pojawiła się 40-osobowa grupa fanów Odry. Miejscowy wystawili 260-osobowy młyn, w którym wszyscy mieli na sobie okazjonalne koszulki. Podbeskidzie zaprezentowało oprawę z hasłem "Mamy plany, cele, marzenia i będziemy w nie wierzyli - znamy swoją wartość i w siebie nie zwątpimy!" oraz sektorówkami "SU 08".

Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście (3).

Piast Gliwice - KSZO Ostrowiec (-).
Fani KSZO ze względu na zakazy nie jeżdżą obecnie na wyjazdy.

Warta Poznań 4-1 ŁKS Łódź (-).
Spotkanie rozegrano na stadionie Lecha, bez udziału kibiców gości. Warta poinformowała, że na razie nie jest w stanie przyjmować fanów drużyn przyjezdnych. Wydawało się, że ze względu na układ ŁKS-u z Lecham, łodzianie mimo wszystko przyjadą do Wielkopolski. Ostatecznie tak się nie stało i zgodnie z przedmeczową zapowiedzią, ŁKS na wyjazd nie pojechał.

II liga:

Miedź Legnica - GKS Tychy (407).
Dobry wyjazd GKS-u do Legnicy, gdzie wspierali ich Górnik Wałbrzych (80), ŁKS (5) i Cracovia (2). Przyjezdni wywiesili cztery flagi.

Olimpia Grudziądz 1-1 Zagłębie Sosnowiec (170).
Zagłębie po raz kolejny mogło liczyć w Grudziądzu na wsparcie legionistów (FC Chełmża i Brodnica) i Olimpii. Łącznie w sektorze gości stawiło się 170 osób z trzema flagami.

Jeziorak Iława - Stomil Olsztyn (170).
W Iławie pojawiło się 155 fanów Stomilu i 15 Polonii Bydgoszcz z kilkoma flagami. W czasie meczu olsztynianie zaprezentowali flagowisko.

Ruch Zdzieszowice - Zawisza Bydgoszcz (73).
Na daleki wyjazd do Zdzieszowic zdecydowało się tylko 73 fanów Zawiszy. To najsłabszy wyjazdowy wynik "Zetki" od kilku lat. Na meczu wspierało ich 4 fanów ŁKS-u. Przyjezdni postanowili nie wchodzić do śmiesznego sektora gości z drzewem pośrodku i doping prowadzili zza ogrodzenia.

Zagłębie Sosnowiec 0-2 Chojniczanka Chojnice (45).
Około 45 fanów Chojniczanki pojechało na daleki II-ligowy wyjazd. Na meczu zaznaczyli swoją obecność. Zagłębie utworzyło młyn i mimo niekorzystnego wyniku, dopingowało do końca. Liczba sosnowiczan jednak bardzo słaba.

Stal Rzeszów 4-2 Olimpia Elbląg (60).
45 fanów Olimpii i 15 Legii pojechało do Rzeszowa. Przyjezdni wywiesili jedną flagę i prowadzili przeciętny doping. Gospodarzy w młynie 150 z niezłym dopingiem.

Znicz Pruszków 2-1 Świt Nowy Dwór (30).
30 fanów Świtu z dwoma flagami pojawiło się na meczu w Pruszkowie.

Świt Nowy Dwór Maz. - Stal Rzeszów (11).
Rzeszowianie mieli problemy z wejściem do sektora gości, ze względu na brak listy imiennej. Ostatecznie fani Stali zasiedli na sektorach gospodarzy.

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia (25).
Na ostatnim meczu obu drużyn było bardzo gorąco. Ze względu na problemy części gdynian po ostatniej wizycie, tym razem w Toruniu stawiło się tylko 25 fanów, w tym 4 z Kotwicy. Młyn gospodarzy liczył ok. 250 osób.

GKS Tychy - Górnik Wałbrzych ().
Gospodarze przygotowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, folii aluminiowych oraz mało czytelnego transparentu z hasłem "Czarne złoto bogactwem naszych ziem, Górniczy Klub miłością naszych serc".

Wisła Płock - Znicz Pruszków (0).
Nafciarze przygotowali oprawę nawiązującą do obrony Płocka z 1920 roku, na którą składały się sektorówka oraz transparent "Chwała bohaterom".

GLKS Nadarzyn 0-1 Puszcza Niepołomice (0).
Spotkanie rozegrano w Pruszkowie. Młyn gospodarzy liczył 30 osób, w tym Okęcie (7).

Niższe ligi:

LZS Piotrówka 1-2 Oderka Opole (400).

Lechia Dzierżoniów - Chrobry Głogów (120).
KS Myszków - ROW Rybnik (120).
Victoria Częstochowa - BKS Bielsko-Biała (100).

Czarni Browar Witnica - Celuloza Kostrzyn (40).
40 fanów z Kostrzyna pojechało na derby do Witnicy. Przyjezdni dopingowali przez 90 minut i wobec braku dopingu ze strony gospodarzy, byli dobrze słyszalni na całym stadionie. Fani Celulozy odpalili 8 ogni bengalskich, 10 rac i 8 strobo. Ponadto wywiesili 3 flagi.

Radomiak Radom 1-1 KS Piaseczno (37).
35 z Piaseczna i 2 z Narwi Ostrołęka pojechało na mecz z Radomiakiem.

Europejskie puchary:

Dniepr Dniepropietrowsk 0-1 Lech Poznań (296).
Fani Lecha po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony na Ukrainie. Nawet komentator telewizji polskiej był pod wrażeniem ekipy przybyłej z Poznania, komentując, że poznaniacy dużo czasu muszą spędzać na siłowni ;) Lech z bardzo dobrym dopingiem przez całe spotkanie. W sektorze wywieszono i rozłożono na krzesełkach parędziesiąt płócien. Młyn gospodarzy spory. Dniepr zaprezentował dwie kartoniady na początku meczu, machali także flagami na kiju i zaprezentowali transparenty na dwóch kijach. Lech na Ukrainę podróżował samolotem, pociągiem i autokarami.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Polska 86-64 Portugalia (Bydgoszcz)
Na tym eliminacyjnym meczu do ME w młynie stawiło się 130 fanów. Największą grupę stanowili fani Anwilu - 65 osób. Astoria przybyła w 10 osób, Stal Ostów w 5. Anwil wywiesił dwie flagi, jedną Astoria. Doping dobry.

Koszykówka: Polska 93-73 Belgia (Łódź)
Bardzo dobrze zaprezentowali się fani ŁKS-u na meczu kadry. W 500-osobowym młynie zdecydowaną większość stanowili "Rodowici Łodzianie". Z innych ekip najlepiej pokazali się Anwil - 15 osób z flagą i Stal Ostrów (15). Ultrasi ŁKS-u zaprezentowali oprawę - balony w barwach narodowych.

Koszykówka: Polska 67-58 Gruzja (Łódź)
Ponownie młyn liczył ok. 500 osób, z czego większość stanowili łodzianie. Anwilu tym razem pojawiło się 30, z flagą. ŁKS zaprezentował balony w barwach oraz kartoniadę. Doping trochę słabszy niż na meczu z Belgią.


Wyjazd tygodnia: 800 fanów Wisły na Widzewie
Oprawa tygodnia: Oprawa Korony w Bytomiu

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Doping na meczu Widzew - Wisła (widzewtomy.net):


Doping Legii na meczu z Cracovią (LegiaLive!):


Doping Ruchu na meczu w Bełchatowie (niebiescy.pl):


Doping Korony w Bytomiu (mks-korona-kielce.pl):


Doping Legii we Wrocławiu (LegiaLive!):

Doping Legii na meczu z Cracovią (LegiaLive!):
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.