Tenis: Ania Hertel i Michał Dembek mistrzami Polski!

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Świetnie spisała się Anna Hertel w mistrzostwach Polski do lat 10. Legionistka w Piotrkowie Trybunalskim nie miała sobie równych i w turnieju singlowym pewnie zwyciężyła, zdobywając mistrzostwo kraju. Ania została także mistrzynią Polski w deblu - w parze z Kingą Psut. Mistrzem Polski do lat 10 został Tomek Dudek, z TKKF Falenica, który od nowego sezonu będzie występował w Legii.

MP do lat 10, turniej singlowy:
I runda: Anna Hertel - bye
II runda: Anna Hertel - Julia Wędrocha (CHTT Chorzów) – 6-0, 6-0
1/4 finału: Anna Hertel - Marta Jaśkiewicz (EuroTenis Łódź) – 6-4, 6-2
1/2 finału: Anna Hertel - Iga Świątek (KS Warszawianka) – 6-2, 6-3
Finał: Anna Hertel - Kinga Psut (TUKS SMECZ Tomaszów) – 6-1, 6-1

MP do lat 10, debel:
I runda: Hertel/Psut - bye
1/2 finału: Hertel/Psut - Zima/Wędrocha – 6-3, 6-3
Finał: Hertel/Psut - Modlińska/Nadajewska – 7-6(2), 6-2

Dembek mistrzem Polski i najlepszy na Litwie
W rozgrywanym na Litwie międzynarodowym turnieju Palanga Open 2010 zwyciężył Michał Dembek z Legii. W finale pokonał Białorusina Aliaksandra Halinko 6-4, 6-1. To druga wygrana Dembka w europejskim turnieju w 2010 roku. W turnieju deblowym legionista, grający w parze z Białorusinem Andreiem Andrukhou, dotarł do półfinału.

Wcześniej, bo w połowie sierpnia Michał Dembek wywalczył z Oskarem Michałkiem (STT Fakro Nowy Sącz) mistrzostwo Polski w grze podwójnej, w kategorii wiekowej do 14 lat. W singlu Dembek wywalczył brązowy medal.

Bracia Lutkowscy wygrali w Sopocie
Wojciech i Piotr Lutkowscy świetnie spisali się w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym juniorów w Sopocie. Aktualny mistrz Polski, Wojciech Lutkowski wygrał turniej, pokonując w finale Pawła Tarasewicza 6-1, 6-0. Jego młodszy brat, Piotr zajął trzecie miejsce. Lutkowscy triumfowali w grze podwójnej. W finale pokonali parę Grzesiński/Tarasiewicz 6-2, 6-4.

Pietroiu w finale w Łodzi
W rozegranym w Łodzi OTK Seria 1 (do lat 14), Ioana Pietroiu z Legii dotarła do finału. W nim przegrała z Magdaleną Fręch z Łódzkiego Klubu Tenisowego 3-6, 1-6.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.