Mariola Deyna odsłania tablicę poświęconą Kazimierzowi Deynie - fot. Fumen
REKLAMA

Odsłonięto tablicę ku pamięci Kazimierza Deyny

Fumen - Wiadomość archiwalna

W 21. rocznicę śmierci Kazimierza Deyny odsłonięto tablicę ku pamięci wybitnego piłkarza. Tablicę, która wcześniej była umieszczona przy wejściu głównym na trybunę Krytą, odsłoniła żona legionisty, pani Mariola. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele klubu, z prezesem Pawłem Kosmalą na czele, a także kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Legii.

"Jestem wzruszona. Dziękuję organizatorom, a szczególnie kibicom Legii, którzy swoją osobowością dali wyraz temu, kim był Kazimierz dla nich. Tym bardziej, że są to osoby, które nie znały osobiście mojego męża, niektórzy mogą nie pamiętać jego gry, a mimo wszystko pamiętają o nim. Dziękuję" - powiedziała Mariola Deyna.

Pod tablicą złożono wieniec z herbem Legii i kwiaty. Kibice zapalili również znicze w barwach warszawskiego klubu. Ceremonii towarzyszyły odpalone race. W trakcie uroczystości niosło się po Łazienkowskiej "Deyna Kazimierz, nie rusz Kazika, bo zginiesz!" i "Deyna Kazimierz naszym przyjacielem jest...".

Po kilkunastu minutach w budynku klubowym odbyła się konferencja prasowa na temat pomnika Kazimierza Deyny.

fot. Fumen
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.