REKLAMA
REKLAMA

Budowa ostatniej trybuny może się opóźnić

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

W piątek na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady miasta stołecznego Warszawy, mające na celu m.in. ocenę prac na obiekcie. Okazało się, że budowa ostatniej trybuny może się opóźnić.

Po oddaniu do użytku trzech trybun na obiekcie przy Łazienkowskiej, rozpoczęto częściowe wyburzanie zachodniej trybuny, a potem jej budowę.
"Niestety ze względu na srogą zimę nastąpiło trzytygodniowe opóźnienie. Pierwotnie zakończenie budowy ostatniej trybuny planowane było na 12 stycznia. Przez opóźnienia, procedury odbiorów powinny zacząć się jednak w lutym" - powiedział Marek Ledzion, który z ramienia WOSiR nadzoruje budowę stadionu.

Okazuje się jednak, że opóźnienie może być znacznie większe.

"W najbliższych dniach zostaną wybudowane legary i betonowy pierścień, na którym zamontowany zostanie dach. Żeby jednak rozciągnąć membranę dachową, nie może być zimniej niż 5 stopni Celsjusza. Jeśli pogoda będzie nam sprzyjała, zaczniemy te czynności na początku października. Nie wiem jednak jaka będzie w tym roku jesień i zima" - dodał Ledzion.

Poważne wątpliwości co do dotrzymania terminu zgłosił przewodniczący komisji Piotr Kalbarczyk.

"Oczywiście istnieje takie zagrożenie. W przypadku srogiej zimy, budowa trybuny może zostać zakończona dopiero wiosną" - przyznał dyrektor WOSiR Janusz Kopaniak.

Na posiedzeniu ostatecznie wykluczono możliwość wybudowania parkingów od strony ulicy Czerniakowskiej. Wiadomo natomiast, że zabezpieczone zostaną okoliczne trawniki i chodniki przed parkowaniem samochodów.

"Apelujemy o przyjeżdżanie na mecze korzystając z transportu publicznego" - zakończył Kalbarczyk.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.