Flaga Legii na meczu Juventusu z Lechem Poznań

Grali przyjaciele

Juventus Turyn zremisował z Lechem Poznań w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Na trybunach Stadio Olimpico di Torino zasiadło ok. 17 tysięcy widzów, w tym 1,5 tysiąca lechitów. W sektorach gospodarzy zawisło płótno Legii. Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla Lecha, ale "Stara Dama" od stanu 0-2 wyszła na prowadzenie 3-2.

W doliczonym czasie gry Lech zdobył wyrównującą bramkę. Trzy bramki dla Lecha zdobył Artjoms Rudnevs - w tym pierwszą z rzutu karnego po faulu na Peszce. Tuż przed przerwą padła kontaktowa bramka dla gości. Kilka minut po przerwie Juventus doprowadził do wyrównania - ponownie za sprawą Giorgio Chielliniego. Bramkę na 3-2, pięknym strzałem z ponad 30 metrów zdobył w 68 minucie Alessandro Del Piero. Niespodziewanie, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, Rudnevs również pięknym strzałem zza pola karnego strzelił swoją trzecią bramkę, doprowadzając do remisu.

Liga Europy: Juventus Turyn 3-3 Lech Poznań
45, 50 Chiellini; 68 Del Piero - 14(k), 30, 90 Rudnevs

Juventus: Alexander Manninger - Zdenek Grygera, Nicola Legrottaglie, Giorgio Chiellini, Paolo De Ceglie (45' Marco Motta) - Milos Krasić, Felipe Melo, Mohamed Sissoko Gillan, Davide Lanzafame (55' Simone Pepe) - Vincenzo Iaquinta (79' Claudio Marchisio), Alessandro Del Piero

Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Manuel Arboleda, Ivan Djurdjević, Luis Henriquez - Marcin Kikut (81' Jakub Wilk), Dimitrije Injac, Siergiej Kriwiec, Semir Stilić (80' Joel Tshibamba), Sławomir Peszko (73' Artur Wichniarek) - Artjoms Rudnevs

żółte kartki: Melo, Gillan - Arboleda, Peszko, Kriwiec, Wojtkowiak