Młodzież: mecze środowe

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W środę rozegrano dwa spotkania drużyn młodzieżowych. Juniorzy starsi pewnie pokonali 3-0 Pogoń Grodzisk po golach Kępki i dwóch Michalaka, a przy lepszej skuteczności wynik ten mógł być jeszcze dużo wyższy. W drugim dzisiejszym spotkaniu CWKS Legia 94 zremisowała na wyjeździe 1-1 z KS Piaseczno, a gola zdobył Hubert Korczak.

Pogoń Grodzisk Maz. 0-3 (0-2) Legia 92/3
0-1 8 min. Michał Kępka (as. Marcel Gąsior)
0-2 39 min. Cezary Michalak (as. Michał Rzuchowski)
0-3 53 min. Cezary Michalak b.a.

Legia: Chrostowski - Gołębiewski (46' Karniszewski), Cichocki (60' Siwak), Michalak (60' Długołęcki), Todorović - Kępka, Rzuchowski, Latos, Broniszewski (60' Tietz) - Gąsior (46' K. Grudniewski), Lukač (46' Czarnecki)

Spotkanie z Pogonią pierwotnie miało się odbyć już dwa tygodnie temu, jednak z uwagi na zalanie boiska zostało przeniesione na obecny termin. Gracze Młodych Wilków, wzmocnieni trzema zawodnikami trenującymi na co dzień z Młodą Legią, od początku nie zamierzali pozostawić wątpliwości, kto tego dnia wyjdzie górą z pojedynku. Już w 8. minucie po ładnie rozegranej zespołowo akcji Marcel Gąsior obsłużył podaniem zbiegającego do środka pola Michała Kępkę, a ten nie dał szans golkiperowi Pogoni. Ten sam, bardzo dobrze dziś dysponowany pomocnik Legii mógł niedługo potem podwyższyć prowadzenie, jednak w pojedynku sam na sam górą wyszedł golkiper, podobnie jak w przypadku strzału Marcela Gąsiora czy solowego rajdu Kordiana Latosa. Legioniści rozgrywali dobre spotkanie, bardzo pewnie grająca obrona nie dopuszczała gospodarzy do stwarzania bezpośredniego zagrożenia pod bramką Kuby Chrostowskiego. Przewaga w polu nie do końca przekładała się na ilość stwarzanych okazji bramkowych, ale i tych nie brakowało. Z bliskiej odległości tuż obok bramki strzelali: Paweł Broniszewski i Michał Rzuchowski. W 39. minucie piłkę z boku wrzucał właśnie Rzuchowski, obrońca Pogoni nie zdołał jej sięgnąć, a Cezary Michalak uprzedził bramkarza, szpicem buta pakując piłkę do siatki i ustalając wynik do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie do ataków Legii. Osiem minut po przerwie długie dośrodkowanie Michalaka na przedpole bramki Pogoni nie znalazło adresata, jednak piłka skozłowała w sposób niespodziewany na sztucznej murawie, myląc średnio dysponowanego bramkarza drużyny z Grodziska i lądując w siatce. Kolejne okazje mieli m.in. Karol Grudniewski oraz dwukrotnie Bartłomiej Czarnecki. Także gospodarze w końcówce mogli zdobyć gola honorowego, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Naszych graczy można pochwalić za dużą dyscyplinę taktyczną, praktycznie cała linia pomocy dobrze wywiązywała się ze swoich zadań, a pewnie grająca para stoperów nie dała "poszaleć" napastnikom Pogoni. W najbliższy weekend legioniści pojadą do Gąbina, by zmierzyć się z jednym z outsiderów grupy - Błękitnymi.

KS Piaseczno 94 1-1 (0-0) CWKS Legia 94 - Zdjęcia z meczu
0-1 - 3 min. Hubert Korczak
1-1 - 39 min.

Legioniści zdobyli gola już w 3. minucie po tym jak Hubert Korczak przejął piłkę wyłuskaną rywalowi przez kolegę z drużyny (gospodarze domagali się odgwizdania spalonego), minął bramkarza Łukasza Sznajdera i wpakował piłkę do siatki. Legioniści stosunkowo pewnie przerywali ataki KS i sami stworzyli sobie jeszce 2-3 okazje bramkowe, starając się z całkiem niezłym skutkiem zachować dyscyplinę taktyczną. Z biegiem minut zarysowałą się lekka przewaga Piaseczna, ale faworyzowanym gospodarzom udało się jedynie doprowadzić do wyrównania w 39. minucie po akcji prawą stroną. Druga połowa spotkania to z początku podobny obraz gry, kiedy to żadna z drużyn nie przejmowała jednoznacznie inicjatywy. W 55. minucie dwóch zawodników obejrzało czerwone kartki za bójkę na boisku. Ostatnie pół godziny spotkania to przewaga gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie bardzo dogodne okazje do zdobycia gola. Legioniści szukali szczęścia w kontrach, ale kilka dobrze zapowiadających się akcji przecięli w ostatniej chwili obrońcy KS. Rosnące zmęczenie mających dużo "węższą" ławkę rezerwowych graczy CWKS odgrywało tu niebagatelną rolę. Mimo wszystko Dariusz Przysowa z rzadka tylko miał powody do interwencji, przecinając najczęściej wypadami na przedpole prostopadłe podania gospodarzy. Końcowy remis nie satysfakcjonował chyba żadnej z drużyn, choć bliżej zwycięstwa byli gospodarze.

Skład Legii: Przysowa - Rogowski, Błesnowski, Orlik, Obrębski - Kruk, Ćwiąkała, Papież (78' Polak), Kopeć - Bożałek (73' Pec), Korczak

żółte kartki: Kruk, Ćwiąkała
czerwone kartki: Jaskólski (Piaseczno) - Błesnowski (CWKS, 55 minuta)

Sparing: CWKS Legia 99 5-3 Sarmata Warszawa 98/99

W rozegranym w czwartkowe popołudnie meczu sparingowym żacy CWKS Legii pokonali 5:3 rówieśników z Sarmaty, uzupełnionych kilkoma piłkarzami starszego rocznika. Najbliższy mecz podopieczni trenera Bartnika rozegrają w niedzielę o 10, wyjątkowo na stadionie Poloneza.