Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Środa, 29 września 2010 r. godz. 21:28

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kazimierz Deyna i Jan Szczepański w Złotym Kręgu "Gloria Optimis"

Fumen, źródło: TVP Warszawa/własne

Towarzystwo Olimpijczyków Polski wraz z warszawską AWF po raz szósty wyróżni wybitnych sportowców, którzy będą uhonorowani w Złotym Kręgu "Gloria Optimis" na terenie uczelni. Inicjatywa ma na celu upamiętnienie wybitnych osobowości polskiego sportu. W tym gronie znaleźli się również m.in. ś.p. Kazimierz Deyna, a także Jan Szczepański. Uroczyste odsłonięcie tablicy odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 4 października o godz. 9:30.
O ile sylwetki „Kaki” nie trzeba nikomu przypominać, o tyle należy wspomnieć, iż Jan Szczepański był niegdyś wybitnym pięściarzem. Do jego największych sukcesów można zaliczyć mistrzostwo Europy w 1971 roku, a także po złoty medal Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku w Monachium. W barwach Legii występował w latach 1959-1975. Przez ten czas sięgał zarówno po indywidualne, jak i drużynowe tytuły mistrza Polski. W swej karierze stoczył 290 walk, z czego wygrał 251, notując zaledwie 24 porażki. Pozostałe 15 walk były nierozstrzygnięte.Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!