Fani Legii na meczu z Wilgą Garwolin - fot. Mishka
REKLAMA

Siatkarze Legii wycofani z rozgrywek!

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Jeszcze przed paroma miesiącami wydawało się, że siatkarska Legia w końcu będzie miała szanse by powalczyć o awans na zaplecze ekstraklasy. Dziś wiadomo, że nie powalczy nawet o utrzymanie. Siatkarska drużyna Legii Warszawa, 8-krotny mistrz Polski, została wycofana z rozgrywek! Naszego zespołu nie zobaczymy na parkiecie w sezonie 2010/11.

Po podpisaniu umowy z Dzielnicą Białołęka, wydawało się, że nadejdą złote czasy dla legijnej siatkówki. Prawobrzeżna dzielnica Warszawy miała pomóc Legii w znalezieniu przedsiębiorców, którzy mieli wesprzeć finansowo nasz zespół. Legioniści pojechali na obóz do Olsztyna pod wodzą nowego-starego trenera, Dariusza Kopaniaka, rozegrali szereg meczów sparingowych, skompletowali kadrę na nowy sezon... i w ostatnich dniach przed startem rozgrywek zostali wycofani z rozgrywek.

Już pod koniec września informowaliśmy o problemach sekcji z pozyskaniem sponsora. Dziś już wiadomo, że nie udało się go znaleźć. Warto przypomnieć, że siatkarska Legia już raz miała kilkuletnią przerwę w grze. Po sezonie 1999/2000, mimo utrzymania w ekstraklasie, Legia została wycofana z rozgrywek. Reaktywacja nastąpiła w sezonie 2004/05, w którym nasz zespół wystartował w II lidze, czyli trzeciej klasie rozgrywkowej. W pierwszym sezonie był bliski awansu do I ligi, ale ostatecznie musiał się zadowolić czwartą lokatą na koniec sezonu. W kolejnych latach było tylko gorzej - Legia głównie broniła się przed spadkiem do ligi wojewódzkiej. Cały czas jednak skutecznie. Sezon 2010/11 miał być przełomowym.

Niestety, ze względu na brak sponsora, Stowarzyszenie Grupa 1916 było zmuszone do wycofania drużyny z rozgrywek ligowych. A na najbliższą sobotę planowano spotkanie ligowe z Wilgą Garwolin na Białołęce. Cały czas mamy nadzieję, że to nie koniec legijnej "siatki".A miało być tak pięknie... w lipcu podpisano umowę z Dzielnicą Białołęka - fot. Hugollek
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.